ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Haziran 2017

SURİYE’DE ADIM ADIM

 

Askeri bir kaynak ordu birliklerimizin Badiye Bölgesinde ABD’nin destek ve komutasında faaliyet gösteren ‘Usud el Şarkiye’ ve Mağavir el Sevra’ adlı terör örgütlerin büyük bir saldırısını başarıyla çökerttiklerini belirtti.

Kaynak Irak sınırları Tenf ekseninde meydana gelen şiddetli çatışmalarda topçu birliklerimiz ve hava güçlerimizin desteği ile söz konusu terör çetelerinin sayı, araç ve cephaneleriyle oldukça büyük kayıplara uğratıldıklarına dikkat çekti. Öldürülen teröristlerin arasında yabancı ve azılı elebaşların bulunduğunu belirten kaynak; çatışmaların devam ettiğini söyledi.

Kaynak saldırı esnasında ordu birliklerimizin Tenf ekseninde ilerlerken kontrol altına aldığı mevki ya da noktaların herhangi birini kaybettiği yönündeki haberlerin aslı gerçeği olmadığını ifade etti.

Ağır Kayıplarını Örtbas Etmek İçin Sivillere Saldırılarını Sürdürüyorlar

HAMA – Eli kanlı terör örgütlerin ordu birliklerimizin karşısında verdikleri ağır kayıpları telefi etme ve çetelerinin morallerini yükseltme amacıyla sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füze saldırıları devam ediyor.

Hama Valiliğinde bir kaynak bugün Hama İlinin doğusu Selemiye kırsalında yer alan Doğu Berri Beldesinin IŞİD’li radikal teröristler tarafından 6 füzeyle hedef alındığını belirtti. Kaynak gaddar terör füzelerinin vatandaşların evlerine düştüğünü, şans eseri beşeri isabetlerin olmadığını aktarırken, fakat evlerde ciddi hasarların meydana geldiğini sözlerine ekledi.

ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, Demokratik Suriye Güçleri’nin içerisindeki Kürt unsurlara yönelik silah sevkiyatının başlatıldığını açıkladı.

ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) içerisindeki Kürt unsurlara silah sevkiyatının başlatıldığını açıkladı. Bir yetkili, YPG’ye sevkiyatın yaklaşık 24 saat önce başlatıldığını duyurdu.

BREAKING NEWS: US military has started sending weapons, equipment to Kurdish militias fighting ISIS in Syria, Fox News confirms.

Türkiye’nin terör örgütü olarak gördüğü YPG’ye sevk edilen silahların türü ya da silahların nasıl sevk edildiğine ilişkin detaylı bir açıklama yapılmasa da, Amerika’nın Sesi Türkçe Servisi’ne (VOA) bilgi veren Pentagon sözcüsü Eric Pahon, ilk parti teslimatın içerisinde küçük silahlar ve askeri araçların olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’li yetkililer tüfek, buldozer, zırh ve radyo gibi teçhizatlar göndereceklerini açıklarken, Suriye’deki YPG temsilcileri ABD’nin kendilerine havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, doçka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatik silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar vereceğini açıklamıştı.

ABD’nin IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Suriye’de Rakka’ya yönelik operasyonun çok yakında başlayacağını söylemişti.

ABD ordusunun DSG içerisindeki Kürt unsurlara, yani YPG’ye silah vereceği biliniyordu. YPG’ye ağır silah verilmesini onaylayan ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen görüşmede de, YPG’ye silah sevkiyatı tartışma konusu olmuştu.

Askeri kaynak ordu birliklerimize tabi patlayıcı uzmanlarının bugün Şam’ın kuzeydoğu kenarları Berze Semtinin teröristlerden tamamen arındırılması ardından semte girdiklerini belirtti.

Kaynak teröristlerin semtten çıkmanda önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bubi tuzakları ve mayınları etkisizleştirme amaçlı arama tarama operasyonları başlattıklarını belirtti. Arama tarama operasyonları sırasında teröristlerin sakladıkları silah ve mühimmatların ele geçirildiğini söyleyen kaynak, aynı zamanda onları ve işverenlerini deşifre eden bir dizi doküman ele geçirildiğine dikkat çekti.

Askeri bir kaynak Halep kırsalının doğusunda IŞİD çetelerini sayı ve cephaneleriyle büyük kayıplara uğratmaya devam eden ordu birliklerimizin aralarVadha el Hayit Beldesi ve daha birçok bölgeyi terörden kurtardıklarını belirtti.

Haber Merkezi

Share
723 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?