ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Aralık 2016

SURİYE SON GELİŞMELER

SURİYE SON GELİŞMELER

Teröristlerin Halep’in doğusundan çıkışları durduruldu.

Haber kaynakları, Halep’in doğusundan teröristlerin çıkışlarının durdurulduğunu bildirdiler.

Halep’in doğusundaki teröristler ve silahlı gruplar esirleri serbest bırakma konusunda sözlerini yerine getirmedikleri için onların bölgeden çıkışları da durduruldu ve bugün onların çıkışları tamamen engellendi.

Bu arada Keferya ve El’Fua anlaşmaları da tamamlanmadı ve Halep’in doğusundaki silahlı unsurların çıkmasının engellenmesinden sonra, onlar er-R’amuse geçidini bombaladılar.

Öte yandan Suriye yönetimi, Halep’in doğusundan sivillerin çıkışı için onlarca ambulans ve otobüsü bölgeye yerleştirdi.

Suriye güvenlik güçleri bölge halkından bölgeden ayrılmamalarını zira devlet karşıtı silahlı kişilerin saldırılarına hedef olabileceklerini bildirdiler.

Bu arada Halep’in batısında hastanelerin yaralılarla hıncahınç dolu olduğu bildiriliyor.

Alınan haberlere göre, Suriye milli uzlaşı işleri bakanı Ali Haydar, bugün yaptığı açıklamada, Halep’te sivillerin can güvenliğinin korunmasına vurgu yaptı.

Halep kentinin doğusunda teröristlerin çıkmadan önce kanıt bırakmamak içim tüm karargahlarını ve depolarını havaya uçurdukları bildirildi.

—–

İnsanlık Düşmanı Teröristler, 8 Yaşlarındaki Bir Kız Çocuğunu Terör Amaçlı İntihar Eyleminde Kullandılar.

Teröristler bugün başkent Şam’ın Meydan Semtinde polis karakolunu uzaktan havaya uçurdukları bir bomba düzeneği ile hedef aldılar.

Şam Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; eli kanlı teröristlerin 8 yaşlarında küçük bir kız çocuğunu kullandıklarına dikkat çekti. Kaynak teröristlerin kız çocuğa küçük bir bomba düzeneği vermeleri ardından onu ‘evini kaybeden bir kız çocuğu’ bahanesi altında polis karakoluna gönderdiklerini belirtti. Kız çocuğunun polis karakoluna girmesinden hemen sonra taşıdığı bomba düzeneğini uzaktan kumanda ile havaya uçurduklarını belirten kaynak; hain terör saldırısında kız çocuğunun yaşamını yitirdiğini ve bir polis elemanının yaralandığını aktardı.

Kasım ay ortalarında teröristlerin Şam’ın Nahr Ayşe Semtinde yerleştirdikleri bir bomba düzeneğini havaya uçurmaları sonucunda iki vatandaş yaralanmıştı.

—–

Suriye Ordusunun Lazkiye Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu briklerinin Lazkiye kırsalının kuzeyi Yemama Köyü yakınlarında Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer teröristlerden bir grubu kullandıkları ağır silahlarla donatılmış araçlarıyla birlikte imha ettiklerini belirtti.

—–

‘Suriye ordusu Halep’i tamamen kontrolü altına aldı’

Suriye’de ordunun ‘Halep’i tamamen kontrolü altına aldığı, farklı bölgelerdeyse teröristleri temizleme operasyonlarına devam ettiği’ belirtildi.

RİA Novosti’ye bilgi veren bir kaynak, “Suriye ordusunun Halep’i tamamen kontrol ettiğini söyleyebiliriz. Farklı bölgelerde militanları temizleme işleme devam ediyor” dedi.

 

Share
731 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?