"SURİYE SEVGİSİYLE BULUŞTUK" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“SURİYE SEVGİSİYLE BULUŞTUK”

Bu haber 16 Ekim 2017 - 11:11 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

Suriye’nin farklı bölgelerinde saha ziyaretleri gerçekleşiyor.   Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Rima Kadiri, aralarında 24. Dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz yanı sıra  Türk şahsiyetlerin de bulunduğu Ayrupalı resmi olmayan bir heyet ile ortak çalışmalarda bulunma olanaklarını masaya yatırdı.

Bakanlık binasında gerçekleşen toplantıda Bakan Kadiri; konuk heyetlerin bulunacakları katkıların, muhtelif bölgelerde vatandaşlara sosyal hizmetlerin iyileştirilmesine olumlu yansıyacağına dikkat çekti.

Bakan Kadiri heyet ile ele alınan meseleler arasında ailelere destek amaçlı kalkınsal programların yanı sıra engelli vatandaşlara ve yaralı askerlere yardım etme programlarının da görüşüldüğünü ifade etti. Görüşmede fertlerin iş fırsatları elde etmek için eğitim amaçlı ortak çalışmaların da ele alındığını açıklayan Kadiri; bu gibi ortak çalışmaların önemine işaret etti.

Konuk heyet üyeleri ise Suriye’nin farklı bölgelerinde bulunacakları saha ziyaretleri çerçevesinde öncelikli yardım programlarını belirleyeceklerini ifade ederken, ellerinden gelen her yardım ve katkıya hazır olduklarını belirttiler.

Heyet üyelerinden Doğan Taban; Suriye’de krizin balından beri Suriye ve halkına yönelik dış komplonun farkında olduklarını ifade ederken, Suriye’nin teröre karşı sergilediği onurlu mücadelenin tarihe yazılacağını kaydetti.

Avukat Refik Eryılmaz ise; Avrupa ülkelerinin değişik ülkelerinden meydana gelen heyet üyelerinin Suriye sevgisi üzerinde buluştuklarını belirtti. Eryılmaz Suriye ile dayanışmanın önemine dikkat çekerken, Suriye konusunda çarpıtılan gerçeklerin deşifre edilmesi önemini de vurguladı.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films