SURİYE SAVAŞINDA SON DURUM « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE SAVAŞINDA SON DURUM

Bu haber 25 Mart 2017 - 9:54 'de eklendi ve 244 kez görüntülendi.

 

 

Netanyahu: İsrail, Suriye’ye Saldırmaya Devam Edecektir.

Siyonist İsrail rejiminin Başbakanı Benyamin Netanyahu yaptığı bir açıklamada, İsrail’in Suriye topraklarına saldırılarını sürdüreceğini ve bunu İran’ın Lübnan Hizbullahına silah sevkiyatında bulunmasını engel olmak için olduğunu iddia etti.

Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Çin’e yaptığı yolculuk esnasında bu şekilde açıklamada bulundu:

‘’Benim siyasetim sabittir. Biz İsrail’in Suriye topraklarından hedef alınmasına izin vermeyeceğiz ve elimizden geldiği kadar silah yüklerini keşfedip, Lübnan Hizbullahına ulaşmasına izin vermeyeceğiz.

Putin açıklamasında Rusya Cumhurbaşkanı Putin ile doğrudan temas içerisinde olmanın İsrail’in milli güvenliği için önemli olduğunu da söyledi.

Siyonist İsrail rejimi kaç gün önce Hizbullah silah yüklerine saldırma bahanesi ile yine Suriye topraklarını hedef aldı.

Saldırıdan bir gün sonra İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu şöyle açıklamada bulunmuştu:

‘’Biz Hizbullah’a gelişmiş silahlar yönünde gerçekleşen çabalardan haberdar olunca, yeterli bilgiye sahip olmamız şartı ile ve aynı zamanda askeri operasyon açısından da koşullar uygun olursa, silah aktarımına engel olup, Lübnan Hizbullah’ının Suriye’deki silahlarını hedef almaya devam edeceğiz.’’

Siyonist rejimi geçtiğimiz yıllarda bir çok kez Suriye ordusunun mevziilerini bu ülkenin topraklarında hedef aldı ancak hiç bir zaman söz konusu saldırıların sorumluluğunu kabul etmemişti. Bu açıdan Netanyahu’nun açıklamalarının benzeri bu rejimin geçmişinde görülmemiştir.

—-

Suriye ordusu, Deyr Hafer’i tamamen kuşattı.

Suriye ordusu, Halep’in doğu kırsalındaki Deyr Hafer kasabasında IŞİD teröristlerini tamamen kuşattı.

Suriye ordusu, Halep vilayetinin doğu kırsalındaki Deyr Hafer’de IŞİD’i tamamen kuşatma altına aldı.

Deyr Hafer içerisindeki IŞİD teröristlerinin teslim olmayı kabul etmemesi üzerine kuzeydoğu ve güneydoğu yönündeki iki köyün ve kente bakan Tel Akula tepesinin Suriye ordusu kontrolüne geçtiği, kentin çevresinin tamamen sarıldığı bildirildi.

—-

Hint Diplomat: Amerika’nın Suriye’deki Savaştaki Amacı İran’dır.

Hindistan’ın Türkiye ve Özbekistan’daki eski Büyükelçisi, Amerika’nın Suriye savaşındaki amaçlarına değindi.

Hindistan’ın Türkiye ve Özbekistan’daki eski Büyükelçisi Bahadır Akumar, Amerika’nın Ortadoğu’daki menfaatinin Suriye’nin kurtarılması ve IŞİD’in sonlandırılması değil, İran’ı kuşatmak olduğunu söyledi.

Bahadır Akumar şu ifadelerde bulundu: “Aslında Amerika’nın amacı Suriye’de IŞİD terörizmine karşı bir koalisyon oluşturmak değildir.

Amerika’nın Arabistan ve İsrail gibi bölgedeki müttefikleri şiddetle İran’ın Suriye’deki nüfuzunun azalmasını istemektedir ve bu Amerika’nın Ortadoğu’ya yeniden hâkim olma planının bir parçasıdır.”

—-

Şam: Cihatçı grupların ikinci büyük saldırısı da püskürtüldü.

Pazar günü sabah erken saatlerde Şam’ın Cobar bölgesinde büyük bir saldırı başlatan cihatçı gruplar, sert bir şekilde püskürtülmüş ve ağır kayıplar vermişti.

Bu sabah yeni bir saldırı başlatan militanlar, yine başarısız oldu ve Kabun ile Cobar arasındaki hattı açamadı.Askeri kaynaklar, bu sabah en şiddetli çatışmaların yaşandığını fakat bu grupların bir kez daha püskürtüldüğünü bildirdi.

Bölgede bulunan bir muhabir ise, bölgedeki durumun tamamen kontrol altında bulunduğunu ve yakın zamanda cihatçı grupların dirençlerinin kırılabileceğini aktardı.

Cihatçıların saldırıları sırasında kaybedilen birkaç önemsiz noktada ise Suriye Ordusu’nun küçük çaplı karşı taarruzları devam ediyor.

Kasyun dağında konuşlanan Suriye topçusu ile birlikte Rus ve Suriye savaş uçakları da bölgede son zamanların en ağır bombardımanlarından birisini gerçekleştiriyor.

Haber Merkezi