SURİYE SAHASINDA YENİ GELİŞMELER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE SAHASINDA YENİ GELİŞMELER

Bu haber 09 Mart 2017 - 8:47 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.

 

Suriye ordusunun Palmira etrafındaki ilerleyişi sürüyor.

Suriye ordusu Palmira Havalimanı’nın çevresindeki tepeler ve dağlık alanı teröristlerden kurtarmayı başardı.

Russia Today’in haberine göre, Suriye ordusu Palmira Havalimanı’nın çevresindeki El Ameriye dağlık alanı ve diğer tepeleri teröristlerden kurtarmayı başardı. ayrıca Suriye askeri birliklerinin DEAŞ terör örgütüne ağır darbeler vurduğu ve çok sayıda teröristin öldürüldüğü kaydedildi.

Suriye ordusu geçtiğimiz günlerde Palmira tarihi kentinin tamamen kurtarıldığını bildirmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı ise, Suriye’nin başkenti Şam’ın Doğu Guta bölgesinde 6 – 20 Mart tarihleri arasında ateşkes uygulanacağını aktarmıştı.

—-

Dera Kırsalındaki Teröristlere Darbe.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Dera Beled, Nazihin Kampı, Kerk ve Abbasiye semtlerinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine ait toplanma yerleri ve hareket eksenlerine yönelik nitelikli operasyonlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Kaynak; operasyonlarda İsrail’den destek ve talimat alan yüksek sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının da imha edildiğini sözlerine ekledi.

Dera Beled Bölgesinde de ordu birliklerinin Bilal el Habeşi Caminin kuzeybatısında askeri bir noktaya saldırmaya çalışan Nusra Cephesine tabi bir terör grubuyla şiddetli çatışmalara girdiklerini aktaran kaynak, çatışmada terör grubunun tüm üyelerinin ölü ve yaralı düşürüldüklerini kaydetti.

—-

Suriye Ordusunun Deyrezzor Kırsalındaki İlerleyişi Sürüyor.

Deyrezzor ve kırsalında Suriye hava güçleri ve topçu birliklerinin desteğinde IŞİD’ye karşı sürdürülen operasyonlar konusunda askeri bir kaynak; Serda Bölgesi, 17 Tepesi, Sannuf Tepesi ve kentin güney kenarlarında yer alan Makabir Bölgesinde radikal teröristlerin karargah, siper ve araçlarını imha ettiklerini söyledi.

Kaynak operasyonlarda bir kısmı ağır silahlarla donatılmı, bir kısmı da terörist ve cephane taşıyan araçların imha edildiğini, aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin de öldürüldüğünü belirtti.

—-

Suriye-Lübnan sınırlarında teröristler birbirine girdiler.

Suriye sınırları yakınında olun Lübnan’ın “Arsan” kasabasında terör örgütleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirilmekte.

İRNA’nın verdiği habere göre tekfiri en-Nusra terör örgütü ile ÖSO diye bilinen güçlere bağlı “Seraya Ehl’uş Şam” terör örgütü arasında anlaşmazlıkların şiddet kazanması ardından Lübnan’ın Arsan kasabasının Cerud bölgesinde çıkan silahlı çatışmada her iki taraftan da bir çoğunun öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Teröristler arasındaki çatışmaların Suriye’de yer alan Cerud’ul Kalemun bölgesine kadar yayılma ihtimali bulunduğu belirtilmiştir.

“Seraya Ehl’uş Şam” terör örgütü’nün Suriye topraklarına geri çekilme yolunda başlattığı görüşmelerin yenilgiyle sonuçlanması ardından grupların silahı sarıldıkları belirtilmekte.

Geçtiğimiz Pazar günü de “Cebhet’uş Şamiye” ismindeki terör örgütünün Azaz şehrindeki ana karargahı IŞİD terör örgütü tarafından hedef alınmış ve bu çatışmalarda 8 terörist ölürken 10 kişi de yaralanmıştı.

Teröristlerin Suriye cephesindeki son yenilgileri ardından örgütler arasındaki çatışmaların şiddetlendiği bilinmekte.

Haber merkezi