SURİYE SAHASINDA YENİ GELİŞMELER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE SAHASINDA YENİ GELİŞMELER

Bu haber 04 Mart 2017 - 10:23 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.

 

Tedmur Şehri, Suriye Ordusu İle Hizbullah Mücahidlerince Tamamen Kurtarıldı.

Suriye Haber Ajansları; Suriye Ordusu İle Hizbullah Mücahidlerinin Homs Kırsalında Yer Alan Tedmur Şehrini Tekfirci IŞİD Teröristlerinin İşgalinden Tamamen Kurtarıldığını Duyurdu.

—-

Kürt Güçler, El Bab Çevresindeki Köyleri Suriye Hükümetine Devrediyor.

Suriye’nin kuzeyindeki Kürt güçlerin, Rusya ile varılan bir anlaşma kapsamında, El Bab kasabasının doğusunda yer alan köyleri Suriye hükümetine devredeceği belirtildi.

Sputnik’in verdiği habere göre, Menbiç Askeri Meclisi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sivilleri savunmak ve onları savaşın olumsuz etkilerinden korumak, Menbiç’in güvenliğini sağlamak ve Türk ordusunun Suriye topraklarına yönelik işgal planlarını boşa çıkartmak, Suriye topraklarında yaşayan bütün halklar için önümüze koyduğumuz hedeflerimizdir. Menbiç Askeri Meclisi olarak bu hedeflerimizi gerçekleştirmek adına belirtiyoruz ki, Menbiç’in batısındaki güçlerimiz ile Türk ordusuna bağlı çeteler arasında bulunan köyladdccg.övvverin yer aldığı hattın savunmasını, Rus yetkililerle yaptığımız ittifak gereği Suriye devleti güçlerine devretmiş bulunmaktayız.”

—-

El Meyadin: Suriye ordusu Palmira’yı kurtardı.

Suriye ordusuyla direniş cephesi, kentin mayın tarlasına çevirilmesine rağmen, Palmira’yı DEAŞ’tan kurtarmayı başardı.

El Meyadin’in haberine göre, Suriye ordusuyla direniş cephesi, kentin mayın tarlasına çevirilmesine rağmen, Palmira’yı DEAŞ’tan kurtarmayı başardı.

Bu habere göre, DEAŞ’lı teröristlerden özgürleşen Palmira kentinin batısı, Suriye ordusu tarafından temizleniyor.

Kenti mayın tarlasına çeviren DEAŞ’lı teröristler ise Suriye savaş uçaklarınca bombalanırken El Sahane bölgesine doğru kaçıyorlar.

Destekçileriyle beraber direniş cephesi kapsamında DEAŞ terör örgütüne karşı operasyonlarda son zamanlarda büyük başarılar elde eden Suriye ordusu, ülkeyi Batı uzantılı tekfirci teröristlerden özgürleştirmeye devam ediyor.

—-

Irak Dışişleri Bakanı: Suriye ile nerede olursa olsun terörle mücadele ediyoruz.

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi, “komşumuz Suriye ile nerede olursa olsun terörle mücadele ediyoruz” dedi.

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi, Suriye’ye zarar veren teröristlerin Irak’a da zarar verdiğini belirtti.

El-Caferi, Cenevre’de Suriye medyasına konuşarak, “komuşumuz Suriye ile işbirliği içerisinde, nerde olursa olsun terörle mücadele ediyoruz” dedi.

Iraklı bakan, uzun yıllardır “terörle mücadele edenlerin” kendileri olduğunu söyledi.

—-

Feysel Mikdad: Obama Siyonistlerin lehine terörü destekledi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı Yardımcısı Feysel Mikdad, ABD’nin eski hükümetinin tekfirci-terörist örgütlerine verdiği desteklerle ilgili açıklamada bulundu.

Mikdad bu konuyla ilgili, “Obama hükümeti Siyonist Rejim’in çıkarları doğrultusunda, Suriye’deki terörü destekledi. Suriye’deki askeri çatışmaların devam edilmesi, Siyonistlerin yararınadır ve ABD’nin bunu çok iyi kavradığından dolayı Suriye’deki terörizmin gelişip büyümesi için tekfirci örgütlere destek verildi” ifadelerinde bulundu.

Suriye Dışişleri Bakanlığı Yardımcısı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Siyonistlerin çıkarı söz konusu olduğunda Avrupa ülkeleri bile terörist-tekfirci örgütler üzerinde yatırım yapmaya yönleniyor. Askeri araçlarla Suriye’nin içişlerine müdahale eden tüm taraflar, ülkemizdeki terörizmin büyümesi ve sonuçlandığı hasarlardan dolayı sorumluluğa sahiptir.

haber-foto: Haber merkezi