SURİYE SAHASINDA YENİ GELİŞMELER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE SAHASINDA YENİ GELİŞMELER

Bu haber 02 Mart 2017 - 11:49 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

 

Tayha Beldesi İşgalden Kurtarıldı.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusunda yer alan Tayha Beldesinde IŞİD’li çetelerle girdiği şiddetli çatışmalar ardından beldeyi kontrolüne geçirip ahalisinin can ve mal güvenliğini temin ettiklerini aktardı.

—-

Deyrezzor Kırsalında IŞİD Konvoyu İmha Edildi.

Askeri kaynak Suriye hava kuvvetlerinin bugün öğleden sonra Rakka İlinden Deyrezzor istikametinde seyri eden IŞİD’li araç konvoylarını imha ettiklerini belirtti.

Kaynak bir kısmı ağır silahlarla donatılan, bir kısmı da terörist ve cephane taşıyan çok sayıda aracın yükleriyle imha edildiğini belirtirken, aralarında bariz isimlerin bulunduğu oldukça yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü vurguladı.

Suriye Hava kuvvetlerinin Deyrezzor kırsalının doğusu Hatla Beldesinin güneybatısında IŞİD’in bir araç konvoyunu imha ettiklerini belirten kaynak, radikal teröristlerin burada da sayı, araç ve cephaneleriyle ciddi kayıplara uğratıldıklarını aktardı.

—-

Homs Kırsalında Teröristlere Darbe İndirildi.

Saha kaynakları Suriye ordu birliklerinin bugün Homs Kentinin batı kenarlarında yer alan Vaer Semtinde civarda bulunan askeri noktalar ve sivil bölgelere saldıran Nusra Cephesinden teröristlerle çatışmalara girdiklerini belirtti.

Kaynak Suriye topçu birliklerinin çatışmalar sırasında teröristlerin mevki ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tuttuklarını ifade ederken, çatışmalarda teröristlerin ciddi kayıplara uğratıldıklarını söyledi.

—-

IŞİD Teröristlerine Karşı Operasyonlar Devam Ediyor.

Askeri kaynak Deyrezzor Kentinin güney ekseni Temin Tümeni civarında IŞİD’li bir terör grubunun yoğun ateşe tutulduğunu belirtti. Kaynak operasyonda terör grubu üyelerinin büyük çoğunluğunun silah ve araçlarıyla yok edildiklerini ifade etti.

Günün ilerleyen saatlerinde açıklama yapan askeri kaynak hava güçlerinin bugün öğleden sonra Rakka İlinden Deyrezzor istikametinde seyri eden IŞİD’li araç konvoylarını imha ettiklerini belirtti.

Kaynak bir kısmı ağır silahlarla donatılan, bir kısmı da terörist ve cephane taşıyan çok sayıda aracın yükleriyle imha edildiğini belirtirken, aralarında bariz isimlerin bulunduğu oldukça yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü vurguladı.

Hava güçlerinin Deyrezzor kırsalının doğusu Hatla Beldesinin güneybatısında IŞİD’in bir araç konvoyunu imha ettiklerini belirten kaynak, radikal teröristlerin burada da sayı, araç ve cephaneleriyle ciddi kayıplara uğratıldıklarını aktardı.

—-

Emir Abdullahian: BM Suriye’de teröristleri engellemiyor.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani’nin özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahian, BM Suriye’de teröristlerin cinayetlerini engellemediğini belirtti.

Suriyeli parlamenter ve Milli Barış Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Ragıp Hüseyin, Emir Abdullahian ile görüştü.

Görüşmede Emir Abdullahian, Fua ve Keferya’da kuşatma altında bulunan masum kadınlara ve çocuklara yönelik terör saldırılarının artmasından duydukları esefi dile getirdi.

Emir Abdullahian, maalesef BM de Suriye’de teröristlerin cinayetlerini engellemek için hiç bir ciddi girişimde bulunmadığını vurguladı.

Emir Abdullahian bir kez daha İran devleti, bölgede barış ve istikrarın sağlanmasını ve tekfirci terör örgütlerinin yok edilmesini desteklediğini kaydetti.

Haber-haber merkezi