SURİYE GÜNDEMİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 23 Ağustos 2016 - 11:22 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Suriye Ordusunun Dera Kırsalındaki Operasyonlarında Onlarca Terörist Öldürüldü.

Suriye Ordusunun Dera Beled’te işgalci İsrail’den destek alan teröristlerin toplanma yerleri ve mevkilerine yönelik nitelikli operasyonlar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kaynak; operasyonlarda Dera Barajının güneyinde tekfircilerin saflarında çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülmelerine ek olarak Arbain Semtinde havan rampalarının ekipleriyle birlikte tamamen yok edildiğine dikkat çekti.

suriye

Dera Mahatta Bölgesinde ise ordu birliklerinin Kerk su deposunun güneydoğusunda teröristlere ait bir yuvayı tamamıyla imha ettiklerini belirten kaynak; Elektrik Şirketinin doğusunda bir kısmı ağır makineli silahla donatılmış, bir kısmı da terörist ve cephane taşıyan araçlarını yükleriyle birlikte imha ettiklerini söyledi.

Kaynak; ordu birliklerinin Dera kırsalının doğusu Nuayme Beldesinin batısında tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattıklarını sözlerine ekledi.

————————————————————————

Suriye Ordusunun Hums Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Suriye savaş uçakları Hums şehrine bağlı Telbise Kentinde teröristlerin silah ve mühimmat deposunu muhtevalarıyla birlikte imha ettiklerini söyleyen kaynak; il kırsalının kuzeyi Teyr Male Bölgesinde tekfircilere ait bir füze rampasının yanı sıra bir yakıt deposunu yok ettiklerini aktardı.

Buna eş zamanlı olarak hava güçlerimizin Tedmur kırsalının doğusu ve Şair Petrol Sahası civarında IŞİD’li yüksek sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini belirtildi.

————————————————————————

Suriye Ordusunun Halep Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Suriye savaş uçaklarının Halep kırsalının batı ve güneyi Snovbar Tepesi, Karasi ve Mansura bölgelerinde teröristlerin siper ve mevkilerini imha etmelerine eş zamanlı olarak Meşrife Tepesi, Silahlandırma Akademisinin güneyi ve 1070 Konutları bölgelerinde ağır makineli silahla donatılmış 3 aracı yok ettiklerini beyan etti.

Kaynak; Halep kırsalının doğusu Deyr Hafir Beldesinde de hava güçlerinin IŞİD terör örgütünün yuva ve kümelenme yerlerini yoğun ateşe tutmaları sonucunda tekfircilerin bomba düzenlikleri imal ettikleri bir atölyeye ilaveten bombalı bir aracı imha ettiklerini söyledi.

————————————————————————

Suriye Ordusunun Hama Kırsalındaki Operasyonları Devam Ediyor.

Suriye Arab askeri ve Milli savunma kuvvetleri, Maan-Sukeyk eksenine sızmaya çalışan nusra cephesi teröristlerinin sızma girişimini çökertti.

Çıkan çatışmalarda teröristlere ait 3 adet BMB aracı, 3 adet duçka yüklü araç, 1 adet mühimmat yüklü aracı İle 1 adet buldozer imha edildi.

————————————————————————

Halep’te yeni bölgeler işgalden kurtarıldı.

Suriye ordu birlikleri, Suriye’nin kuzeyinde yer elan Halep’te operasyona devam ediyor, Suriye güçleri Halep’te 3 noktayı daha teröristlerin işgalinden kurtardı.

Suriye ordu birlikleri ve müttefik güçler, bugün Haleb’in güneyindeki el-Kurasi, el-Amare ve Telle el-Amare köylerini IŞİD teröristlerinin işgalinden kurtardı.

Suriye savaş uçakları de, IŞİD’in konvoyunu Haleb’in batısında hedef alarak, 70 teröristi öldürdü.

Suriye birlikleri ayrıca 1070 konutlu proje bölgesinde de operasyonuna devam ederek, bu bölgenin yüzde 80’nin işgalden kurtardı.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında Suriye savaş uçaklarının Halep’te kara operasyonları düzenleyen ordu birliklerie destek amaçlı olarak son 24 saat içinde 39 hava operasyonu gerçekleştirdiklerini belirtirken, savaş helikopterlerinin de 35 operasyon gerçekleştirdiklerini aktardı.

Hava operasyonlarında Halep kırsalının batı ve doğusu Kefar Hamra ve Arran bölgelerinde teröristlerin kullandıkları bir dizi karargah ve toplanma yerinin yanı sıra 2 cephane depolarının muhtevalarıyla imha edildiklerini söyleyen kaynak; yüksek sayıda teröristin de ölü yaralı düşürüldüklerini sözlerine ekledi.

Kaynak Hava güçlerinin Halep kırsalının batısında tekfirci teröristlere ait 3 araç konvoyunu taşıdıkları cephane ve onlarca teröristle birlikte imha ettiklerini ifade etti.

Suriye birlikleri ayrıca İdlib’in çevresindeki teröristlerin mevzilerini imha etti.

IŞİD teröristleri de Deyrez-Zor’un el-Cure ve el-Kusur mahallelerini havan topuyla hedef aldı.

 

 

 

afdah.info

voir films