logo

reklam
28 Temmuz 2018

SURİYE GÜNDEMİ

“Saldırıya Maruz Kalan Köy ve Halkı Normal Yaşamına Döndü”

Süveyda İlinin kuzeydoğusunda yer alan ve bugün sabah saatlerinde radikal terör örgütü IŞİD’in gaddar saldırılarına maruz kalan Şebke Köyü ve ahalisi normal yaşamlarına döndüler.

Köy ahalisi ordu birliklerinin ile işbirliği içinde saldırgan radikal teröristlere karşı koyup, saldırganların çoğunu ölü yaralı düşürmüşlerdi.

“Ordu IŞİD’e Karşı Operasyonlarını Sürdürüp Kontrolü Altındaki Alanları Genişletti”

Dera kırsalının güneybatısı Yermük Havzasında İsrail ve daha başka rejimlerin edat olarak kullandıkları IŞİD’e karşı operasyonlarını sürdüren ordu birliklerimiz, bu gün de radikal çeteleri ağır kayıplara uğratıp kontrolleri altındaki alanları genişletmeye devam etti.

Ordu birlikleri Cellin Beldesi ekseninde teröristlerin hareket eksenleri, siper ve karargahlarını yoğun ateşe tutmaları ardından radikal teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti. Muhabir teröristlerin ordu birliklerinin ilerlemelerini engellemek için her türlü yolu denemelerine rağmen başarılı olamadıklarını aktarırken, kahraman birliklerimizin beldenin kuzey kenarlarına dayandıklarını belirtti.

Muhabir çatışmalarda teröristlerin beşeri, askeri ve savuma açısından büyük kayıplar verdiklerine dikkat çekti.

Güney Bölgesin Dera ve Kunaytra kırsallarında yabancı rejimlerin destek ve talimatlarıyla hareket eden teröre karşı operasyonlarını sürdüren ordu birlikleri bu kiralık ve radikal teröristleri ağır kayıplara uğratmaları ardından 14 belde ve köyü kurtarıp ahalinin güvenliğini temin etti.

Askeri kaynak Dera kırsalının kuzeybatısı ve Kunaytra kırsalının da güneydoğusunda IŞİD’e karşı nitelikli operasyonlarda bulunan ordu birliklerimizin Bassala, Ayn Kadi, Makraz, Sayda el Golan, Han Sayda, Hanut, Ebu harteyn, Ayn Zeker, Lobid, Sed el Maakraz, Batı Bekkar, Madeli, Ebu Mindara ve Rezaniyet Sayda belde ve köylerini radikal teröristlerden kurtarıp halkın can ve mal güvenliğini temin ettiklerini ifade etti.

Operasyonlarda ralarında bariz azılı elebaşların bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü belirten askeri kaynak, aynı zamanda muhtelif tür büyük miktarda silahın da ele geçirildiğine dikkat çekti.

Askeri kaynak söz konusu beldelerde vatandaşların ordu birlikleri ile teröristlere karşı tam bir işbirliği sergilediklerini ifade ederken, teröristlerin özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzeneklerini etkisizleştirme amaçlı arama tarama operasyonlarının devam ettiğini kaydetti.

“Ordu Terörden Arındırılan Beldeye Girdi”

Ordu birlikleri Kunaytra kırsalında terörden arındırılan Hmeydiye Köyüne girip vatandaşların güvenliğini temin etti.

Ordu birliklerinin terörden arındırılan Hmeydiye Köyüne girip halkın güvenliğini sağladıklarını aktarırken, terör kalıntılarını temizleme amaçlı arama tarama operasyonlarında bulunduklarını kaydetti.

Muhabir köy ahalisinin ordu birlikleri coşkuyla karşıladıklarını, yıllardır yaşadıkları terör saldırıları ve baskılarından kurtulmanın sevincini ifade ettiklerini belirtti.

“Güney Bölgesinde Birçok Belde ve Köy Terörden Kurtarılıp Halkın Güvenliği Sağlandı”

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Güney Bölgesinde Dera kırsalının kuzeybatısı ve mukabilinde yer alan Kunaytra kırsalının güneydoğusunda yer alan bir dizi belde ve köyü radikal teröristlerden kurtarıp halkın can ve mal güvenliğini sağladıklarını belirtti.

Kaynak ordu birlikleri nitelikli operasyonlarında yüksek sayıda teröristin ekipmanlarıyla birlikte etkisiz hale getirildikleri operasyonlar neticesinde Şeyh Hüseyin, Kevkeb, Şebrak, Mseyrta, Luveyh ve Selbek belde ve köylerinin terörden kurtarıldıklarını ifade etti.

Kurtarılan beldelerde teröristlere ait faklı tür büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildiğini belirten kaynak; ordu birliklerinin bu beldeleri terör kalıntılarından temizleme ve halkının temel gereksinimlerinin temin edilmesine yardım etmeye devam ettiklerine dikkat çekti.

Haber Merkezi

 

 

Share
111 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?