logo

reklam

SURİYE GÜNDEMİ

Fuarda Çok Sayıda Sözleşme İmzalandı…

Giyim, tekstil ve deri sanayisinde uzman 300’den fazla şirketin katılımıyla düzenlenen Suriye’de Üretilmiştir Fuarı faaliyetlerini tamamladı.

Fuarı yerel ziyaretçilerin yanı sıra aralarında Irak, Lübnan, Mısır, Cezayir, Tunus, İran, Sudan ve Libya’nın bulunduğu 14 ülkeden 800’den fazla işadamı ve ticaret adamı ziyaret ederken bunların birçoğu Suriyeli şirketlerle sözleşmeler imzaladı.

Fuar organizatörlerinden İhracatçılar Birliği Başkanı Muhammed Savvah fuarın beklenen hedefi gerçekleştirdiğini belirtti.

Savvah Suriyeli şirketler ile Arap ve yabancı işadamlarını bir araya getirmeyi başardığına dikkat çekerken, çok sayıda sözleşmenin imzalandığını kaydetti.

“Heyet Haseke’de Saha Ziyaretini Sürdürüyor”

Bakanlar kurulu ve Baas Partisi merkez kurulundan heyetin Haseke İlinde hizmet durumlarını inceleme amaçlı saha gezisi ikinci gününde devam ederken heyet bugün Haseke Kentinde bir dizi hizmet kurumunu ziyaret etti. Haseke Kentinde 113 işyerinden oluşan alışveriş çarşısı projesinin yanı sıra bir dizi okul ve hizmet kurumunda incelemelerde bulundu.

Baas Partisi merkez kurulunda eğitim ve öncüler ofisi başkanı Yaser el Şufi; mevcut süreç içinde beşeri kalkınma ve insan kaynaklarının yapılandırılması üzerine odaklanıldığına dikkat çekti. Şufi buna eş zamanlı olarak belli başlı dış güçlerin destekledikleri terörle mücadele, provokatör ve bölücü planları çökertmenin önemini kaydetti. Eğitim Bakanı Hezvan el Vez; Haseke İlinde bir dizi okulda yapılan saha incelemeleriyle birlikte eğitim-öğretim kadrosuyla bir araya gelinmesi ardından tespit edilen eğitim-öğretim gereksinimlerinin en kısa süre içinde temin edilmesi için icraatlarına hızlı bir şekilde başlatıldığına dikkat çekti.

Haseke Valisi Cayiz el Musa Haseke ahalisinin güvelik ve istikrar içinde normal yaşamlarını sürdürdüklerini belirtirken, valiliğin hükümetin desteği ile tüm vatandaşların temel gereksinimlerinin temin edilmesine büyük özen gösterdiğini ifade etti.

Heyetin saha incelemeleri ziyaretine Sağlık Bakanı Nizar Yazıcı ve Tarım Bakanı Ahmet el Kadiri’nin yanı sıra Öğretmenler Sendikası başkanı ve Baas Öncüleri Örgütü başkanı katıldı.

Suriye 6 Madalya Kazandı

Suriye tekvando takımı Abu Dabi’de düzenlenen ve Dünya Tekvando Federasyonu tarafından G1 olarak sınıflandırılan Uluslararası Fuceyra Tekvando Şampiyonasında 6 madalya kazandı.

Tekvando Federasyonu Başkanı bu yıl uluslar arası şampiyonlara katılan küçük yaşlardaki tekvandocularımızın 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanmalarının Suriye adına onur verici bir başarı olduğunu ifade etti. Federasyon başkanı şampiyonaya 37 ülkeden 847 yarışmacının katıldığına dikkat çekti.

Haber Merkezi

Share
313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?