logo

reklam
13 Şubat 2018

SURİYE GÜNDEMİ

Suriye Müttefikleri Ortak Operasyon Odası: İsrail’in İHA İddiası Tamamen Yalandır.

Suriye müttefiklerinin ortak operasyon odası bir bildiri yayımlayarak korsan İsrail’in bir İHA’nın İsrail hava sahasına girdiği iddiası tamamen yalan olduğunu duyurdu.

İsrail ordusunun İran’a ait bir İHA’yı vurdukları iddiasını reddeden ortak operasyon odası, bu İHA’ların sadece tekfirci IŞİD terör örgütü ve diğer terör örgütleri hakkında bilgi topladığını ifade etti.

Suriye müttefiklerinin ortak operasyon odası bu bildiriyi, korsan İsrail savaş uçakları Suriye’de bazı noktalara saldırı düzenlemesinin ardından yayımladı.

—————–

Hama Şehrinin Doğusunda Yuvalanan Örgütlere Darbe İndirildi.

Suriye Ordu birliklerinin terör örgütlerine karşı operasyonlarını amansız ve aralıksız bir şekilde sürdürürken, teröristlerin askeri ve sivil bölgelere saldırı girişimlerini de başarıyla çökertti.

Askeri bir kaynak, Suriye ordu birliklerinin Hama İlinin doğusu Selemiye’nin Sathihayt Beldesi batısında askeri mevkilere saldırı girişiminde bulunan Nusra Cephesinden azılı teröristleri yoğun ateşe tuttuklarını belirtti. Operasyonlarda teröristlerin araç ve ağır silahlarıyla imha edildiklerini belirten kaynak öldürülen teröristlerin arasında yabancı ve bariz isimlerin tespit edildiğini aktardı.

Kaynak, Suriye ordu birliklerinin Hama İlinin kuzeyi Zellin Beldesi yakınlarında da ‘Ceyşul İzze’ adlı terör çetelerinin Letamina ekseninden askeri mevkilere büyük bir saldırıda bulunmalarını engellediğini ifade etti. Çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğüne dikkat çeken kaynak; sağ kalanların ise arkalarında silahlarını ve arkadaşlarının cesetlerini yerlerde bırakıp kaçtıklarına işaret etti.

————

Irak-Suriye Sınırında IŞİD Teröristleri İle Haşdi Şabi savaşçıları Çatıştı.

Suriye sınırındaki Haşdi Şabi mevzilerine de saldırı düzenlendiği belirtildi.

Haşdi Şabi komutanlarından Kemal Saidi, sınırdaki Tel Safuk bölgesine Suriye topraklarından füze ve silahlarla saldırı gerçekleştirildiğini kaydetti.

Saidi, birkaç saat süren çatışmalarda Şii Haşdi Şabi güçlerinden yaralananlar olduğunu aktardı.

Irak güçlerinin tüm şehirleri terör örgütü IŞİD’ten kurtarmasının ardından, bazı bölgelerde gizlenen örgütün hücre yapılanmaları zaman zaman çeşitli saldırılar düzenliyor.

Haber Merkezi

 

 

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?