logo

reklam

SURİYE GÜNDEMİ…

Suriye Ordusu, İsrail’i Vurdu: İsrail’in işgal ettiği Golan Bölgesinde Siren Sesleri Geliyor. Golan Bölgesine 6 Roket Düştüğü bildirildi.

Suriye Haber Kaynakları İşgal Altındaki Golan Bölgesindeki İsrail Askeri Hedeflerine Suriye Ordusu Güçlerince 6 Roket Atıldığını Duyurdu.. Ölü Ve Yaralılar hakkında Henüz Bir Bilgi Yok.

———-

Suriye Ordusu, İsrail Ordusuna Ait F-16 Savaş Uçağını Vurarak Düşürdü

Suriye Ordusuna Ait Hava Savunma Sistemleri Şam Kırsalındaki Askeri Bir Hedefe Saldırı Düzenleyen İsrail Ordusuna Ait F-16 Savaş Uçaklarından Birini Vurarak Düşürdü, 2 Savaş Uçağı da Yara Alarak Askeri Üssüne Zorla İniş Yaptı. Düşen Savaş Uçağındaki 2 Pilot’un İse Ağır Yaralandığı Bildirildi.

———–

Suriye Ordusu Ve Aşiret Güçleri Deyrezzor Kırsalında ABD-PYD-PKK unsurları İle Çatıştı. 3 ABD’li Çeteyle Birlikte Onlarca unsurun Öldüğü bildirildi.

Suriye Ordusu Ve Aşiret Güçleri Deyrezzor Kırsalına Bağlı Cedide Ugaydat Ve Tabiye Cezire Mahallelerinde Konuşlanan ABD-PYD-PKK unsurlarını Ağır Silahlarla Hedef Alması Sonucu, Aralarında ABD’li 3 Paralı Askerle Birlikte Onlarca ABD-PYD-PKK unsur Öldü. Suriye Haber Kanalları Suriye Ordusu Ve Aşiret Güçlerinin Cedide Ukaydiye Mahallesine Doğru İlerlediğini Duyurdu.

———–

16 Belde Ve Köy IŞİD İşgalinden Kurtarıldı

Suriye Ordu birliklerinin daha önce Hama, Halep ve İdlib il idari sınırları üçgeninde çembere aldığı IŞİD yuvalarına karşı operasyonlarını sürdürerek son birkaç saat içinde gerçekleştirdiği operasyonlarda 16 belde ve köyü terörden kurtardı.

Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin destekçi ve müttefik güçlerle işbirliği içinde IŞİD’i yok edip ilerlemeye devam ettiklerini belirtti. Kaynak aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda radikal teröristin öldürüldüğü ve birçok teröristin canlı olarak yakalandığı operasyonlarda 16 belde ve köyün terörden kurtarıldıklarını aktardı.

Haber Merkezi

Share
361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?