logo

reklam

SURİYE GÜNDEMİ

Suriye Ordu birlikleri Halep kırsalı Bab Kenti civarlarındaki Tadif Bölgesinde ‘Fırat Kalkanı’ olarak bilinen örgütlerle ile çatışmaya girerek örgütlerin saflarında kayıplar verdirdi.

————–

Hava Savunma Sistemleri İsrail Füzelerini havada İmha Etti

Suriye Hava güçlerinin 7 Şubat Çarşamba günü saat 03 sularında başlayan ve ardı ardına birkaç kez tekrarlanan İsrail saldırılarına başarıyla karşı koyduklarını belirten saha kaynakları; İsrail füzelerinin tamamının hedeflere ulaşmadan imha edildiklerini vurguladı.

Kaynaklar, Suriye hava sahasına girmeden Lübnan hava sahasından yapılan düşman saldırıda İsrail’e ait iki savaş uçağının da direk isabet aldıklarının altını da çizdiler.

Kaynaklar, hava-kara füzelerinin imha edilmesinin askeri alanda taşıdığı ciddiyete dikkat çekerlerken, bunun Suriye’ye karşı savaş açma planları yapan İsrail’e önemli bir mesaj taşıdığına da vurgu yaptılar.

—————

Hava güçleri, İdlib kırsalında özellikle Cercanar, Muarrat el Numan ve Serakib bölgeleri ve civarlarında Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlerin karargahlarını, siperlerini ve cephane depolarını yoğun operasyonlarla imha etti.

—————-

Suriye ordusu İdlib kırsalının güneyi Eycaz ekseninde Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlerin büyük bir saldırısına karşı koydu.

Şiddetli çatışmalarda teröristlere ait 2 tank ve ağır silahlarla donatılmış 4 araç imha edilirken, aralarında tehlikeli isimlerin tespit edildiği onlarca terörist öldürüldü.

————-

Rusya Savunma Bakanlığı Suriye’de bulunan ve uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan Nusra Cephesinin uçaksavar sistemler elde ettiğini ve bu sistemleri savaş uçaklarına karşı kullanmakta olduğunu belirtti.

Rus bakanlık dün resmi web sitesinde yayınladığı bültende; Nusra Cephesinin omuz üzerinde taşınan bu uçaksavar sistemlerini nereden ve nasıl temin etiğini, bunların da türlerini tam olarak tespit etme amaçlı çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Nusra Cephesi gibi radikal bir terör örgütünün bu gibi uçaksavar sistemlerinin bulunmasının derin bir endişe kaynağı olduğuna dikkat çeken Rus bakanlık; terör örgütünün bunun Suriye ve daha başka devletlerde de kullanabileceğine dikkat çekti

 Haber Merkezi

Share
341 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?