SURİYE GÜNDEMİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 20 Ağustos 2016 - 17:34 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

Deyruzzur Kırsalında 20 IŞİD Teröristi Öldürüldü.

Suriye Ordusu Deyruzzur Kırsalındaki Havaalanı Yakınlarına Sızmaya Çalışan IŞİD Teröristlerini Pusuya Düşürmesi Netcesinde 20 Terörist Öldü, Teröristlere Ait 5 Askeri Araçta İmha Edildi.

Suriye Uzlaşma Komitesi Başkanına Suikast Düzenlediler.

suriye

Dış güçlerin talimat ve desteği ile terör estiren ve ulusal uzlaşma çabalarının yanı sıra siyasi çözümü işverenleri dış güçlerle birlikte sabote etmeye çalışan teröristler bugün Dera kırsalı Etman Beldesinde ulusal uzlaşma komitesi başkanı Halit Kessab el Masri’ye suikast eylemi düzenledi.

Tafas Kentinde yerel kaynaklar SANA ile telefon bağlantılarında; Dera kırsalında yüzlerce kanun kaçağının teslim olması ve af kararından faydalanması amacıyla ilgili kurumlarla işbirliği içinde olan uzlaşma komitesi başkanının bugün erken saatlerde Tafas Kentinde bulunması sırasında teröristler tarafından şehit edildiğini aktardı.

Bu arada Dera kırsalında son olarak yürütülen ulusal uzlaşma çabaları kapsamında 3200’e yakın kanun kaçağı af kararından faydalanmak için teslim olarak normal yaşamına dönmüştü.

———————————————————————–

Halep’in Güneyinde 70 Terörist Öldürüldü.

Suriye Ordusu Halep’in Güneyindeki Askeri Okul Yakınlarında Bu Sabahtan Öğlene Kadar Süren Şiddetli Çatışmalarda 70 Terörist Öldürüldü, 3 Tankla 12 Zırhlı Araçta İmha Edildi.

———————————————————————–

Suriye birlikleri, Halep’te operasyona devam ediyor.

Suriye ordu birliklerinin ülkenin kuzeyinde yer alan Halep’teki teröristlerin mevzilerine düzenlediği saldırılarda, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Suriye el-Ahbariye TV kanalının verdiği habere göre, Suriye birlikleri bugün Haleb’in güneyinde teröristlerce kullanılan bazı tedarik yollarını keserek Haleb’in güney batısındaki Hamdaniye caddesinde de kontrol sağladı.

Tekfirci teröristler ise Suriye birliklerinin ilerleyişini durdurmak için el-Hemediye ve Selaheddin’deki yerleşim alanlarını hedef aldı, saldırılarda 12 sivil hayatını kaybetti.

Suriye hava kuvvetleri de Deyrez-Zor’da teröristlerin mevzilerini bombaladı.

Öte yandan Suriye askerleri, ülkenin güneyindeki Der’a kentinde ve çevresindeki terörist mevzilerini hedef alarak, bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

———————————————————————–

Siyonist İsrail Suriye’de tekfiri terör örgütlerine yardımda bulunuyor.

Siyonist rejim 2. kanalı arap meseleleri uzmanı Ohad Hamu, İsrail’in Suriye’de tekfiri örgütlerle iletişim birimleri oluşturduğnu itiraf ederek, Suriye’de Beşar Esad yönetimine karşı savaşan tekfiri terör çetelerine yardım ulaştırmak amacıyla İsrail tarafından özel bir brimin devreye sokulduğunu bildirdi.

Bu arada El-Aleme konuşan siyasi meseleler uzmanı Galib Kandil İsrail’in Suriye’de tekfiri terör örgütleri vasıtasıyla Suriye topraklarına nüfuz etmeye çalıştığını bildirdi.