ÜST REKLAM

logo

reklam
11 Nisan 2017

SURİYE GÜNDEMİ

 

Esad’dan Ruhani’ye: ABD, desteklediği teröristlerin moralini yükseltmeyi başaramadı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD’nin, Humus yakınlarındaki Şayrat hava üssünü vurmaktaki amacının, desteklediği terörist çetelerinin moralini yükseltmek olduğunu fakat bunu yerine getiremediğini söyledi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’ya göre, Esad, ABD’nin, Humus yakınlarındaki Şayrat hava üssünü vurarak desteklediği terörist çetelerinin moralini yükseltmek istediğini ancak bunu başaramadığını kaydetti.

Esad bu ifadeleri, ABD’nin saldırısını kınamak için kendisini arayan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde kullandı.

Öte yandan Ruhani de telefon görüşmesinde, ABD’nin Suriye’yi vurmasını saldırganlık olarak nitelendirip bu eylemin Suriye’nin egemenliğinin ve uluslararası hukuk ile sözleşmelerin ihlali olduğunu vurguladı.

Ruhani ayrıca, İran’ın, terörle mücadelesinde Suriye’nin yanında olduğunu belirtti.

Esad ise bunlara karşılık olarak Ruhani’ye desteği için teşekkür edip Suriye halkı ve ordusunun ülkenin her yanında terörizmi yok etmeye kararlı olduğunu söyledi.

—-

Küba’dan ABD’ye Sert Eleştiri

Küba ABD’nin Suriye’yi hedef alan saldırısını şiddetle kınayarak BM çerçevesi dışında böylesi tehlikeli bir tehdit unsuru teşkil edecek şekilde güç kullanılmasının BM misakı ve bütün uluslararası kanunlara aykırı olduğunun altını çizdi.

—-

Lazkiye Kırsalında 40 Terörist Öldürüldü.

Suriye Ordusu Terör Gruplarına Yönelik Başlattığı Operasyonların Devamında Terör Gruplarının Laziye Kırsalındaki Mevzileri Kara Ve Havadan Yoğun Bir Biçimde Vurması Neticesinde 40 Terörist Öldü, Çok Sayıda Terörist’te Yaralandı.

—-

Suriye Ordusundan Nusra Teröristlerine Ağır Darbe ! 75 Terörist Ölü.

Suriye Ordusu Dera’ya Bağlı Menşiyye Beldesi Kırsalındaki Mevzilerine Saldırmaya Kalkışan Nusra Teröristlerini Bozguna Uğrattı. Bu Bölgede Yaşanan Çatışmalarda Aralarında Ürdünlü Ve Suudlu Yabancıların Bulunduğu 75 Terörist Öldürüldü.

—-

İran’ın En Sadık Müttefiklerinden Kuzey Kore: ABD’nin Suriyeye Saldırısı, ”Affedilemez, Saldırganca Bir Harekettir”

ABD’nin Suriye’de Şayrat Havaüssü’ne düzenlediği füzeli saldırı ile ilgili bir açıklama da Kuzey Kore’den geldi.

Kuzey Kore’nin açıklamasında ABD’nin Suriye’ye müdahalesi için ”affedilemez, saldırganca bir hareket” ifadesi kullanıldı.

Kuzey Kore’nin açıklamasında, ABD’nin bu davranışının, nükleer silahları geliştirmelerinin ”milyon kere doğru bir tercih” olduğunu gösterdiği belirtildi.

KUZEY KORE’NİN NÜKLEER SİLAHLANMASI ABD’Yİ RAHATSIZ EDİYOR

Bilindiği gibi, Kuzey Kore’nin geliştirdiği nükleer silahlar bir süredir ABD’nin tepkisini çekiyor. ABD, Kuzey Kore’nin nükleer silahsızlanmasını isterken, Pyongyang yönetimi ABD’ye karşı kendini korumak için nükleer silahları geliştirmeleri gerektiğini savunuyor.

—-

Suriye Savaş Uçakları Nusra Teröristlerinin Hama Ve İdlib’teki Mevzilerini Vurdu. 30 Ölü

Suriye Savaş Uçakları Nusra Teröristlerinin Hama Ve İdlib’teki Mevzileri İle Füze Rampalarını Vurması Neticesinde 30Nusra Teröristi Öldü, Onlarcası da Yaralandı.

Haber Merkezi

Share
671 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?