ÜST REKLAM

logo

reklam
07 Nisan 2017

SURİYE GÜNDEMİ

 

 

 

Deyrezzor Kırsalında 25 Terörist Öldürüldü

Sana Ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin güney kenarları Makabir Bölgesinde IŞİD mevkilerine karşı nitelikli bir operasyonda bulunarak kontrolleri altındaki bölgeleri genişlettiklerini aktardı.

Operasyonda 25 teröristin ölü, 35 teröristin de yaralı düşürüldüğünü belirten kaynak, kullandıkları bir tankın da imha edildiğini aktardı.

—-

Suriye Ordusu Hama Kırsalında Başarıyla İlerliyor

Askeri kaynak akşam saatlerinde Suriye ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde belli başlı rejimlerin destek ve komutasında terör estiren Nusra Cephesi ve çatısı altındaki terör örgütleri sayı ve ekipmanlarıyla büyük kayıplara uğratmaları ardından Battiş Beldesi ve ahalisini terörden kurtardıklarını, stratejik öneme sahip Battiş Tepesini de kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

Kaynak Halfaya Kentinin yaklaşık 3 km batısında yer alan Battiş Beldesine saldıran teröristlerin araç ve ekipmanlarıyla birlikte etkisizleştirilmeleri ardından beldenin güvenli hale getirildiğini söyledi. Operasyonlarda öldürülen teröristlerin arasında azılı elebaşların bulunduğuna dikkat çeken kaynak, aynı zamanda bir bombalı araçla birlikte tank ve ağır makineli silahlarla donatılmış bir dizi aracın imha edildiğini kaydetti.

Terörden kurtarılan bölgelerin tekfircilerin yerleştirdikleri patlayıcı düzeneklerinden temizlenmesi için arama tarama operasyonu başlatıldığını ifade eden kaynak, kaçan teröristleri kovalama operasyonların başarıyla devam ettiğini aktardı.

Kaynak son birkaç gün içinde onlarca köye ve beldeyi terörden kurtaran Suriye ordu birliklerinin Halfaya Kentinde de önemli ilerlemeler kaydettiklerini aktardı.

—-

Suriye’deki Teröristler Birbirine Girdi. Nusra Teröristleri 2 ÖSO Liderini Öldürdü

Nusra Teröristleri, ÖSO Teröristlerine Bağlı 13.Tugay Birliklerinin Lideri Vatan Haini Ahmet Saud İle Vatan Haini Albay Ali Semahiyi Şam- Halep Yolu Üzerindeki Bir Kontrol Noktası Yakınlarında Susturucu Silahıyla Vurarak Öldürdüler.

—–

Teröristler Ateşkesi İhlal Ederek El-Fua’ya Grad Füzeleri İle Saldırdı

Tekfirci terörist gruplar en az 10 Grad füzesini İdlib kırsalında kuşatma altındaki Fua kasabasına fırlattı.

Terörist gruplar bugün sabah saatlerinden itibaren Fua kasabasını füze saldırılarıyla hedef aldı.

Tekfirci teröristlerin Fua’ya düzenledikleri füze saldırısı, birkaç gün önce Kefriya ve Fua kasabası sakinlerinin boşatılması karşılığında aynı sayıda silahlı kişinin Şam’ın batı kırsalında bulunan Mezaya ve Eş-Zebdani kasabalarından boşaltılması konusunda sağlanan anlaşmayı açık bir şekilde ihlal etti.

Haber kaynakları tekfirci teröristler tarafından en az 10 Grad füzesinin Fua’ya fırlatıldığını ve saldırıların hala devam ettiğini söyledi.

Bu saldırıda yaşanan kayıplar konusunda henüz bir bilgi yayınlanmadı.

—-

Haydar İbadi: Suriye’nin bölünmesi kırmızı çizgimizdir

Irak Başbakanı Haydar İbadi, Suriye’nin bölünmesi Bağdat yönetiminin kırmızı çizgisi olduğunu vurguladı.

El-Meyadin kanalına mülakat veren Irak Başbakanı İbadi, IŞİD elebaşı Ebu Bekir Bağdadi çoktan Irak’tan kaçtığını belirtti.

Arabistan ile ilişkileri değerlendiren İbadi, Irak halkı Arabistan’ın teröre destek verdiğini düşünmekte haklı olduklarını, bu yüzden Riyad ile ilişkilerin yeniden iyileşmesini söylemek için henüz erken olduğunu kaydetti.

İbadi, IŞİD teröristleri ya teslim olmak, ya da ölmekten başka çareleri olmadığını vurguladı.

Haber Merkezi

Share
705 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?