SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 22 Mart 2017 - 9:28 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

 

Terörizm’in Anası Büyük Şeytan Amerikan Ordusuna Bağlı Uçaklar Rakka Şehrinde Teröristleri Değil de Sivilleri Katletti.

Saha kaynakları; ABD koalisyonuna tabi savaş uçakların bugün Rakka İline tabi Tabaka Kentinde ana caddeyi bombalamaları sonucunda tümü bir aileden olan ve aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 6 sivil vatandaşın şehit düştüklerini aktardı.

—-

Nusra Cephesinin Bariz Komutanlarından Abdullah El Tanş Öldürüldü.

Dera’da İsrail’den destek ve komuta alan Nusra Cephesinin bariz komutanlarından Abdullah el Tanş, il kırsalının kuzeyi Habab – Zebayir beldeleri arasındaki yol üzerinde Suriye ordu birlikleri tarafından aracı havaya uçurularak etkisiz hale getirildi.

—-

Suriye Ordusunun Halep Kırsalındaki İlerleyişi Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusunda IŞİD’i ağır kayıplara uğratmaya ve kontrolleri altındaki bölgeleri genişletmeye devam ettiklerini belirtti.

Kaynak nitelikli operasyonlarda Deyr Hafir Beldesinin güneyinde yer alan Ksayr Beldesi ve istasyonunu IŞİD’ten kurtarıp kontrollerine geçirdiklerini kaydetti.

—-

Tekfirci Teröristler Kayıplarını Sivil Bölgelere Saldırılarla Örtbas Etmeye Çalışıyorlar.

Suriye Ordu birlikleri karşısında ağır kayıplar ve önemli yenilgilere maruz kalan dış destekli terör örgütleri sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel saldırılarını sürdürdü.

Şam Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak SANA’ya açıklamalarında; ağır kayıplarını örtbas etmeye çalışan teröristlerin bugün öğlen saatlerinde Şam’ın eski semtlerinden Kaymariye Semtini 3 füzeyle hedef aldıklarını belirtti. Kaynak gaddar terör saldırıları sonucunda 2 vatandaşın yaralandığını, füzelerin düştükleri evlerde de ların meydana geldiğini söyledi.

—-

İran Suriye Ateşkesi Garantörlüğü Yönünde BM’ye Bildiri Yazdı.

İran İslam Cumhuriyetinin New York’ta BM’deki temsilcisi BM güvenlik hitaben yazdığı bir yazıda İran’ın Suriye’deki ateşkesin Üç garantör ülkeden biri olduğuna yönelik resmi bildirisinin kaydedilmesini istedi.

İran’ın BM’nin güvenlik şurasına yönelik yazdığı bildirinin metni bu şekilde:

‘’İran İslam Cumhuriyeti Suriye krizinin sonlandırılmasının kendi temel siyasetleri çerçevesinde ve aynı zamanda bu ülkenin toprak bütünlüğüne ve milli hakimiyetine saygı duyarak, Suriye krizinin Suriyeli-Suriyeli tarafların görüşmesi ile siyasi çözüme yaklaşması ve terörizmin araç olarak siyasi hedefleri gerçekleştirmek için kullanılmasına karşı olarak, Suriye Arap Cumhuriyetinin isteği üzerine siyasi boyutta ve terörizm ile mücadele etme çapında ve aynı zamanda, Suriyeli sivillere insan yardımları gönerme doğrultusunda etkili adımlar atmıştır’’

Moskova’da İran İslam Cumhuriyetinini, Rusya federasyonunun ve Türkiye Cumhuriyetinin Dışişleri Bakanlarının Üç taraflı bildirisi doğrultusunda ve aynı zamanda Astana 3’teki uluslararası Suriye oturumundaki bildirinin doğrultusunda, İran İslam Cumhuriyeti Suriye’deki silahlı kargaşanın barışsal bir şekilde çözümünü iyi karşılayarak, Rusya federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti ile beraber, garantör ülkeler olarak Suriye’de anlaşılan ateşkesi garanti etme yönünde gerekli her adımı atacaktır.

İran İslam Cumhuriyeti Suriye Arap Cumhuriyetine, o hükumetin silahlı güçleri ve hükumetin isteği üzerine Suriye’ye istikrarı geri verme ve terörizm ile mücadele etme hedefi ile Suriye hükumetine katılan grupların ateşkesi desteklemelerine yardımcı olacaktır. BM’nin 2254 sayılı kararnamesinde belirlenen teröristler, Başta IŞİD, el-Nusra cephesi ve bağlı diğer gruplar ateşkes rejimi kapsamında yer almıyor.’’

—-

Beşar Caferi’den İsrail’in hava saldırısına tepki.

Suriye’nin BM daimi temsilcisi, siyonist İsrail rejiminin tecavüzüne Suriye’nin karşılık vermesinin denklemleri Suriye yararına çevirdiğini bildirdi.

Suriye devlet televizyonuna açıklamada bulunan Suriye’nin BM daimi temsilcisi Beşar Caferi, İsrail savaş uçaklarının Homs eyaletinde Tedmur bölgesine saldırmasına temasla, işgal rejimi İsrail’in, Suriye ordusunun terör örgütü IŞİD karşısındaki son zaferleri ardından bu kez bizzat kendisi sahneye çıkarak Suriye’ye hava saldırılarında bulunmak istediğini bildirdi.

Moskova’nın da İsrail’in bu hava saldırısına itirazda bulunduğunu belirten Beşar Caferi, bu rejimin Suriye’ye yönelik saldırılarının tekrarlanması durumunda moskova ile Telaviv arasında çatışma çıkması ihtimalinin yüksek olduğunu bildirdi.

Haber merkezi