ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Mart 2017

SURİYE GÜNDEMİ

 

Suriye Ordusu Şreyma Beldesi Ve Civarındaki Mezra Köylerini İşgalden Kurtardı.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusunda IŞİD çeteleri ile şiddetli çatışmalara girmeleri ve çok sayıda tekfirciyi etkisiz hale getirmeleri ardından Şreyma Beldesi ve civarındaki tüm mezraları kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

—-

Siyonist İsrail Ordusuna Ait İnsansız Hava Aracı Suriye’nin Kunaytra Kırsalında Bir Aracı Vurdu.

Siyonist İsrail’e Ait Bir İnsansız Hava Aracı, Suriye’nin Güneyindeki Kunaytra’da Bir Aracı Vurması Neticesinde Yasir Muhammed Seyyid Adlı Bir Suriye Vatandaşı Şehid Oldu.

—-

Suriye Ordusu Cober Bölgesinde 2 İntihar Eylemi Girişimini Çökertti.

Suriye Ordusu Nusra Cephesi ve ‘Feylak el Rahman’ adlı radikal teröristlerin saldırılarını çökertirken, intihar eylemcileri teröristlerin kullandıkları 2 bombalı aracı hedefe ulaşmadan önce imha etmişlerdi.

Nusra Cephesi ya da yeni adıyla ‘Tahrir el Şam’ adlı terör örgütü; Cobar ekseninde bombalı araçla saldırmaya çalışan intihar eylemcilerinden birinin Suudi Arabistanlı ‘Ebu Ubeyda el Cezravi’, ikincisinin ise Suriyeli ‘Ebu el Faruk el Kalemuni’ olduğunu açıkladı.

—-

Suriye Ordusu Şam Kırsalındaki Abbasiler Meydanı Ve Bazı Bölgelerin Teröristlerce Ele Geçirildiği İle İlgili Siyonist Medya’da Çıkan Haberleri Kesin Bir Dille Yalanladı.

Askeri ve saha kaynakları terör örgütleri ve onları destekleyen medya araçlarının öne sürdükleri bir kısım iddiaların gerçekle ilgisi olmayan asılsız haberler olduklarını belirtti.

Kaynaklar:

–Şam’da telefon, internet ve elektriklerin tamamen kesildiği,

–Teröristlerin Abbasiler Meydanını ele geçirdikleri,

–Teröristlerin Abbasiler Otogarını ele geçirdikleri,

–Emeviler Meydanında bombalı terör eyleminin meydana geldiği,

–Başkent Şam’ın gergin güvenlik durumları yaşadığı,

yönünde çıkan tüm bu haberlerin gerçekle ilgisi olmadığının altını çizdi.

Kaynaklar eli kanlı teröristlerin başkentin muhtelif sivil alanlarını füzelerle hedef aldıklarının doğru olduğunu ifade ederken, Cobar ekseninden saldıran teröristlerin çembere alındıklarını ve onları etkisizleştirmenin an meselesi olduğunu ifade etti.

—-

Suriye Ordusu Homs Kırsalındaki Terörist Mevzilerini İmha Etti.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Homs kırsalının kuzeyi Deyr Ful Bölgesinde Nusra Cephesine ait büyük miktarda silah ve mühimmat içeren büyük bir cephane deposunu muhtevalarıyla imha ettiklerini belirtti.

Kaynak cephane deposunda patlayıcının da bulunmasıyla bölgede büyük patlama seslerinin duyulduğunu ifade ederken, orada bulunan tüm teröristlerin etkisiz hale geldiklerini kaydetti.

—-

Suriye Ordusunun Hama Kırsalındaki Operasyonları Genişleyerek Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Hama İlinin doğusu Selemiye kırsalının Azb Vadisi Bölgesinde Nusra Cephesinin bulunduğu il kırsalının kuzeydoğusundan IŞİD’in bulunduğu il kırsalının doğusuna cephane taşıyan büyük bir kamyonu yüküyle birlikte imha ettiklerini belirtti.

Kamyonda bulunan cephanenin infilak etmesi sonucunda bölgede büyük bir patlamanın duyulduğuna dikkat çeken kaynak, kamyonda bulunan tüm teröristlerin öldüklerinin tespit edildiğini kaydetti.

—-

Suriye Ordusu IŞİD’e Karşı İlerlemelerini Sürdürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Homs İlinin doğusu Tedmur kırsalının da doğusunda yer alan Mezar Dağlarının yaklaşık 3 km kuzeyine düşen sıradağların tamamını IŞİD’ten kurtarıp kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

Nitelikli operasyonlarda bu dağların yakınlarında yer alan Haram sıradağlarının da ateş kontrollüne alındığını ifade eden kaynak; operasyonlarda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu birçok teröristin ölü ve yaralı düşürülüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının yok edildiğine dikkat çekti. Kaynak operasyonlarda tekfirci terör örgütü IŞİD’e ait araçların da imha edildiğini söyledi.

—-

Suriye ordusu 11 köyü ve siteyi kurtardı.

Suriye ordusu ve direniş güçleri Halep’in doğusunda 11 site ve köyü ve iki stratejik yüksekliği kurtardı.

İran’ın suriye’deki muhabiri’nin verdiği bilgiye göre Suriye ordusu ve direniş güçlerinin Halep’in Kuzeydoğusunda operasyonları ve zaferleri sürüyor.

Bu çerçevede Suriye ordusu ve direniş güçleri Halep’in doğusunda 11 site ve köyü ve iki stratejik yüksekliği kurtardı.

Öte yandan SANA haber ajansı da Suriye ordusu Halep – Rakka karayolundan 7 km kadarını kontrol altına almayı başardığını duyurdu.

Haberde Suriye ordusu teröristlere ait 7 bomba yüklü aracı ve iki bin kadar bombayı da etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Haber Merkezi

Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?