SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 21 Mart 2017 - 8:37 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.

 

 

Suriye Ordusunun Halep Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusu Kveyris Havalimanı güneydoğusunda IŞİD ile şiddetli çatışmalara girmesi ve çok sayıda teröristi araçları ve cephaneleri ile etkisiz hale getirmeleri ardından Hassaf, Tel Hassaf ve Zbeydi beldelerini kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

—-

‘Suriye ordusu, Palmira’daki eserlerin yıkılması emrini veren IŞİD komutanını öldürdü’

Suriye ordusunun, Palmira kentindeki antik yapıların tahrip edilmesi emrini veren bir IŞİD komutanını öldürdüğü duyurdu.

Fars Haber Ajansı, Suriye ordusunun, Ebu Hamid el Sukni isimli bir IŞİD komutanını öldürdüğünü aktardı. Haberde, söz konusun IŞİD komutanının Palmira ile Deyr ez Zor arasında yer alan El Sukna kasabasından olduğu belirtildi.

Ajansa bilgi veren kaynaklar, El Sukna’nın Palmira kentindeki bir dizi antik yapının yıkımı için bizzat emir verdiğini söyledi.

—-

Suriye Ordusu: İşgalci İsrail uçakları Palmira Yakınlarını Hedef Aldı.

Suriye, dün gece saatlerinde İsrail uçakları tarafından gerçekleştirilen saldırılarda Palmira yakınlarındaki askeri bir noktanın hedef alındığını açıkladı.

Açıklamada ayrıca, İsrail’in hava saldırısına katılan dört savaş uçağından birinin düşürüldüğü kaydedildi.

—-

Amerikan Uçaklarının Camiye Yönelik Barbarca Saldırısını Suriye Ordusu Bombaladı Diye Vermeye Çalışan Siyonist Medyanın Yalanı Deşifre Oldu.

Suriye Ordusunun Önceki Akşam Halep’e Bağlı Etarib İlçesindeki Terörist Mevzilerini Bombalaması Sonucu En Az 65 Tahriri Şam Teröristi Öldü, En Az 250 Terörist’te Yaralandı…

Aynı Saatlerde de Amerikan Uçakları da Halep Kırsalında Yer Alan Cina Köyünde Camide Namaz Kılan Halkı Bombalaması Sonucu 78 Sivil Şehid Oldu, 140 Sivil’de Yaralandı..

Amerikan Uçaklarınca Camiye Yönelik Barbarca Saldırıyı Siyonist Medya; Suriye Ordusu Camiyi Bombaladı Diye Vermeye Çalışmasının Ardından Amerikan Ordusu da Kendilerinin Camiyi Bombaladığını Ve Özür Dilediğini Bildirmesinin Üzerine Yalancı Medya da Susmayı Tercih Etti.

Suriye Ordusu da Etarib İlçesinde Vurduğu Terörist Mevzilerinde Ölen Teröristlerin Videosunu Yayınlayarak, Siyonist Medyanın Yalanını Deşifre Etmiş Oldu.

—-

Rusya öncülüğünde kurulan 5. Fırtına Kolordusu’na binlerce gönüllü katılıyor.

2016 yılının sonunda kuruluşu ilan edilen Suriye Ordusu’nun 5. Kolordusu’na, binlerce gönüllü katılmaya devam ediyor.

Devam eden eğitim sürecinde, önceki gün yaklaşık 1000 kişilik bir grup daha eğitimlerini bitirdi ve tam teçhizatlı halde cepheye konuşlanmaya hazır hale getirildi.Askerlerin hangi cepheye konuşlanacağı henüz bilinmezken, yüksek ihtimalle Doğu Humus cephesinde bulunan Palmira çevresine konuşlanacağı tahmin ediliyor.

Rusya’nın askeri, İran’ın ise maddi anlamda büyük destekleriyle kurulan 5. Kolordu’nun, diğer 4 kolordudan farklı olarak, asıl hedefinin ülkenin doğusunu işgalden kurtarmak olduğu biliniyor.

—-

Hizbullah en güçlü dönemini yaşıyor.

Hizbullah Genel Merkezinin üyesi ve üst düzey yetkililerinden Şeyh Nebil Gavuk; Hizbullah’ın bölgede askeri ve siyasi anlamda altın çağını yaşadığını belirtti.

Tesnim Ajansı’nın haberine göre; Şeyh Nebil Gavuk, Hizbullah’ın bölgede askeri ve siyasi anlamda altın çağını yaşadığını belirterek “ İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Moskova’ya gerçekleştirdiği son ziyarette Hizbullah’ın Suriye’deki zaferlerinden rahatsız olduklarını belirterek duydukları korku ve vahşeti ifade etmiştir” ifadelerini kullandı.

Cihat Hüseyin Muhammed’in ölüm yıl dönümü ile gerçekleştirilen programda konuşan Şeyh Nebil; İsrail’in, Hizbullah’ın başarılarından dolayı büyük bir korkuya kapıldığını vurgulayarak “ İsrail rejimi Hizbullah’ın Suriye’de zayıflayacağını ve direniş ekseninin yenileceğini umut etmekteydi” ifadelerini kullandı.

“Ancak direniş cephesi Suriye’deki durumu tam tersine çevirerek tekfirci terör örgütlerine ağır yenilgiler verdi” ifadelerini kullanan Şeyh Nebil; işgalci İsrail’in, Lübnan devletinin güçlenmesinden ve bölgede Hizbullah’ın askeri ve siyasi anlamda güç kazanmasından endişe duyduğunu belirtti.

“Lübnan Cumhurbaşkanlığına Mişel Aun’un seçilmesi işgalci rejimi zora sokmuştur” diyen Şeyh Nebil Mişel Aun’un Lübnan’da milli bir durul ortaya koyduğunu belirterek “ Hizbullah ile ordu arasında işbirliği yaparak direnişi güçlendirmektedir” ifadelerini kullandı.

Hizbullah’ın bölgede altın çağını yaşadığını kaydeden Şeyh Nebil, “ Hizbullah, Halep ve Palmira’da elde ettiği zaferler ile bölgede askeri ve siyasi güç  kazanmıştır” ifadelerini kullanarak direniş cephesinin gün ve gün ilerlediğini açıkladı.

IŞİD ve el Nusra terör örgütlerinin Lübnan’ın bir bölümünü işgal girişi karşısında Lübnan halkının tek vücut olduğunu ve vatanlarını koruduğunu kaydeden Şeyh Nebil “ İşgalci İsrail rejimi Hizbullah’ın füzelerinden dehşete kapılmaktadır. Oysaki bu rejim Suud rejimi gibi Arap ülkelerinin sahip olduğu füzelerden asla korkmamaktadır” açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi