SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 15 Mart 2017 - 9:10 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.

 

Siyonist Karşıtı Lider Beşşar Esad: Geleceğime Birleşmiş Milletler Değil, Suriye Halkı Karar Vermeli.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, siyasi geleceğine Birleşmiş Milletler’in (BM) değil, Suriye halkının karar vermesi gerektiğini söyledi.

‘Sadece Suriye halkının emrinde’ olduğunu ifade eden Esad, BM ve yabancı ülkelerin düşüncelerine önem vermediğini ifade etti.

Suriye’de yaşananların sorumlusunun kendisi olduğu ve barış için görevden çekilmesi gereği yönündeki iddia ve söylemlere ilişkin soruya cevabında el Esad; Suriye’de ve tüm dünyada anayasa ve kanunlar gereğince bir ülkenin cumhurbaşkanının kendi halkı tarafından seçileceğini belirtti.

El Esad, yaşananların sorumlusunun kim olduğunun da yine Suriye halkı tarafından belirlenip kararlaştırılacağını ifade etti. BM ya da başka tarafların bu meselelerde hiçbir rolleri olmadığını belirten el Esad; bir kısım devletlerin BM ve BMGK’yi kendi çıkarları ve ajandalarında edat olarak kullanmaya çalıştıklarına vurgu yaptı. El Esad BMGK’de üye ABD, Fransa ve İngiltere’nin işbirlikçi rejimlerle işbirliği içinde kendilerine boyun eğmeyen hükümetleri devirmeye çalıştıklarına dikkat çekti.

Dolayısıyla görevini terk edip terk etmemesi gereğinde şahsi olarak kendisinin sadece ve sadece Suriye halkına kulak verdiğini vurguladı. Söz konusu Avrupalı devletlerin şu ana dek ‘ılımlı muhalifler’ adı altında terörü desteklediklerine dikkat çeken el Esad; fakat bunların gerçekte ılımlı olmadıklarını da bildiklerini ifade etti.

—-

Suriye Ordusu, Tedmur Kırsalında Sabha El Movh Projesi Ve Elektrik Şalt Sahasını Kontrollerine Geçirdi.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin destekçi güçlerle işbirliği içinde Homs İline tabi Tedmur kırsalının Sabha el Movh Projesi ve Elektrik Şalt Sahası bölgelerini IŞİD’ çetelerinden temizlemeleri ardından kontrollerine aldıklarını ilan etti.

Nitelikli operasyonlarda aralarında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü belirten askeri kaynak; imha edilen ve bir kısmı ağır silahlarla donatılmış çok sayıda araçlardan birinin Suudi Arabistan plakası taşıdığına dikkat çekti.

Kaynak ordu birliklerine tabi bomba imha ekiplerinin, tekfirci teröristler tarafından bölgede yerleştirilen bubi tuzakları ve mayınları etkisiz hale getirme operasyonu başlattıklarını aktardı.

—-

Suriye Ordusu Deyrezzor Kırsalında İlerliyor.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Deyrezzor Askeri Havaalanı civarı ve Te’min Tümenine sızan IŞİD’li terör gruplarıyla şiddetli çatışmalara girerek saldırganların büyük çoğunluğunu ölü ve yaralı düşürdüklerini belirtti.

Kaynak; Deyrezzor kırsalının doğusunda da topçu birliklerinin desteğiyle ordu birliklerinin Cafra Köyü, Kerpiç Fabrikaları, Mekebbat ve Makabir bölgelerine ilaveten Elektrik Şirketinin civarı, Te’min Tümeni ve Havaalanı civarında IŞİD’in toplanma yerleri ve komuta karargahlarını imha ettiklerini aktardı.

—-

Hums’un Merkezine Yakın Vear Semti Teröristler’in İşgalinden Kurtarıldı.

Suriye’de teröristler, Humus ilinin merkezinde suriye ordusunun kuşattığı Vaer semtini boşaltarak kaçmak zorunda kaldılar Böylece teröristler, Humus’un merkezinde kontrol ettikleri son bölgeden de çekilmiş oldu.

—-

Amerikan savaş uçakları yeni bir cinayete imza attı: 22 Suriyeli sivil öldü.

Amerikan liderliğindeki koalisyon güçleri uçaklarının Kuzey Suriye’ye saldırısı sonucu 22 Suriyeli sivili katliam edildi.

Fars Haber Ajansının bildirdiğine göre saldırgan koalisyon uçakları, Suriye’nin kuzeyinde yer alan Rakka’nın güneyinde yer alan Kesrat köyünü bombardıman ettiler. Bu saldırıda en az 17 Suriyeli sivilin öldüğü, ölenlerin büyük bölümünün kadın ve çocuklar olduğu bildirildi.

Bu saldırıda ayrıca 15 sivilin de yaralandığı açıklandı.

Diğer yandan koalisyon uçaklarının Halep’ın doğusunda iki köyü bombardıman etmeleri sonucu da 5 sivilin öldüğü ve 11 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Daha önce de Koalisyon uçaklarının Rakka’da hava saldırılarında Suriyeli sivil halktan onlarcası yaşamını yitirmiş ve yaralanmıştı.

Koalisyon uçakları, terörizmle mücadele bahanesiyle bu saldırıları gerçekleştirmekte ve bu cinayetleri işlemekteler.

Haber-foto:HABER MERKEZİ