SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 14 Mart 2017 - 9:43 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

 

Suriye’deki Amerikan askerlerinin sayısı arttı.

Suriyeli kaynaklar, ülkenin kuzeyinde yer alan “Menbiç”in kuzey batısındaki “el-Asaliye” köyüne 200 Amerikan askerinin konuşlandığını duyurdu.

Suriyeli kaynaklar bugün yaptığı açıklamada, 200 Amerikan askerinin daha konuşlanmasıyla, Suriye’deki Amerikan askerlerinin sayısının 700 kişiye yükseldiğini bildirdi.

Diğer yandan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi adlı grup, ABD’ye ait 43 tank ve zırhlı aracın Menbiç’in çevresine vardığını duyurdu.

Açıklamada, terör örgütü IŞİD’e karşı şiddetli savaşın başlayabileceği ileri sürüldü.

ABD, Suudi Arabistan, Türkiye, Katar ve Siyonist rejim ile birlikte, terör örgütü IŞİD’i kurup, besleyen ülkelerden sayılıyor.

—-

El-Kabi: Golan’ı Kurtarma Ordusunun Kurulması Nuceba’nın Asıl Amacıdır.

Nuceba İslami Direniş Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ekrem El-Kabi El-Meyadin kanalına verdiği röportajda, Golan’ı kurtarma ordusu oluşturulduğuna yönelik yayınlanan haberlerle ve bu haberlerin dünya medyasında büyük yankı uyandırmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Teröristleri destekleyen medya ve işgalci Siyonist Rejim bu haberin yayınlanmasından sonra, bu haberi bir slogan ve gerçek dışı olarak göstermeye çalıştı.’

Ekrem El-Kabi hatta İsrail kanallarının da teşkilatlandırılmış ve eğitim görmüş bir Golan’ı kurtarma ordusundan korku duyduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Savaş meydanındaki tecrübe birikimi ve Nuceba İslami Direnişinin askeri gücü dikkate alınarak, Golan’ı kurtarma ordusu sadece medyatik bir eylem değil, bu direniş hareketinin asıl amacıdır.’

Ekrem El-Kabi Siyonist İsrail Rejimini büyük bir güç olarak nitelendirenlerin akılsız olduğunu vurgulayarak şu ifadelerde bulundu: ‘İsrail bir örümcek yuvasından daha zayıftır. İslami Direniş şer ekseni ile mücadele etme ve işgalci Siyonist Rejimi yok etme gücüne sahiptir.

Haşd El-Şabi’nin bu önemli komutanı, tekfirci IŞİD terör örgütünün Irak’ta yok olmasının çok yakın olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Irak’taki siyasi IŞİD, her bir planı yenilgiye uğradıktan sonra Arap ve Amerika casusluk servisleri ile toplantılar düzenlemektedir.

Körfez ülkelerinin IŞİD’i destekleme planları yenilgiyle karşı karşıya kalmıştır.

Musul’un tamamen kurtarıldığı haberleri bu aylarda herkes tarafından duyulacaktır. Musul savaşı sona erdikten sonra, El-Huveyce, Makhul ve Şarkat’ın doğu kıyılarını kurtarma operasyonlarına başlayacağız.’

Konuşmasının başka bir bölümünde Erbil’in Irak’ın yıkımının başlangıcı olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘IŞİD’in Erbil’de çeşitli isim ve şekillerle üsleri bulunmaktadır.’

Şeyh Ekrem El-Kabi Amerika’nın Irak halkının zaferlerini kuşatmak istediğini belirterek şu ifadelerde bulundu: ‘Arap ve Batı medyası Irak’taki son zaferleri Amerika adına kaydetmeye çalıştı. Hiç kimsenin Irak’taki zaferleri ele geçirmesine izni vermeyeceğiz. Amerikalılar askeri operasyonlarda Irak kuvvetlerine yardım ulaştırmak yerine, sabotajda bulunmaktadır.’

—-

Deyrezzor Kırsalındaki Teröristlere Darbe.

Deyrezzor’da tekfirci terör örgütü IŞİD’e karşı devam eden askeri operasyonlar konusunda askeri bir kaynak; ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin güney kenarları Makabir Bölgesinde IŞİD’in bir aracını taşıdığı terörist ve cephaneyle birlikte imha ettiklerini aktardı.

—-

Dera Beled Kırsalında Çok Sayıda Terörist Öldürüldü.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Dera Beled’in Menşiye Bölgesinde İsrail destekli Nusra Cephesinin askeri mevkilere karşı hırçın bir saldırısını çökerttiklerini belirtirken, intihar eylemcisi bir teröristin kullandığı bombalı bir aracı hedefe ulaşmadan önce imha ettiklerine dikkat eçkti.

—-

El-Gabun’da Tekfirci Teröristlerin Yardım Yolu Kesildi.

Suriye Ordu kuvvetleri Şam’ın kuzeyinde bulunan El-Gabun bölgesindeki Ed-Derb El-Tavile karayolunu tekfirci teröristlerin işgalinden kurtardı. Tekfirciler bu karayolunu kendilerine yardım ulaşması için kullanıyorlardı.

Aynı zamanda Suriyeli kaynaklar ordunun Şam’ın doğusunu temizleme operasyonlarında kapsamlı bir şekilde ilerlediklerini ve sözde şeriat mahkemesi, işkence odası ve bomba yapım atölyesini de kapsayan teröristlere ait birçok karargâh ve tünel bulduklarını belirtti.

Halep’te mühendislik birimleri IŞİD teröristleri tarafından kuzey kırsalında El-Hasafe bölgesindeki su pompalama istasyonuna döşenen bombayı imha ederek, bu istasyonun Halep’e yeniden su pompalamaya devam etmesi için çalışmaktadır. Tekfirci teröristler bölgeyi işgal ettikleri bu birkaç yıl boyunca, Halep halkını içme suyundan mahrum bırakmışlardı.

Yerel bir kaynağın ifadesine göre, ordunun özellikle Keşiş Havaalanını kurtarmak olmak üzere son başarıları ve kuvvetlerin Fırat Nehri kıyılarına ulaşmaları ve onların Rakka şehrine yakınlaşması, IŞİD teröristlerinin doğu kırsalındaki kuşatmasını daralttı.

IŞİD terör örgütü ordunun ilerleyişini engellemek için tünel kazımaya ve yüzlerce bomba ve mayın döşemeye başladı ve bunun üzerine ordu, teröristlerin mevzilerini ağır bir şekilde ateş altına aldı ve bu durum düşman kuvvetlerinin daha hızlı bir şekilde çöküşünü sağladı.

Humus’ta ise ordu kuvvetleri IŞİD teröristlerine ait 9 silah ve mühimmat yüklü aracı Palmira’nın batısında imha etti.

Haber-foto:Haber merkezi