ÜST REKLAM

logo

reklam
11 Mart 2017

SURİYE GÜNDEMİ

 

Suriye Ordusu Halep’in Doğusunda Onlarca Köyü İşgalden Kurtardı.

Suriye Ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusunda IŞİD’e karşı operasyonlarını başarıyla sürdürdüklerini belirten askeri kaynak; söz konusu operasyonlarda Suhne, Küçük Aruda, Arudat Biyra, Hurbat Selami, Büyük Resm el Hermel, Küçük Resm el Hermel, Büyük Habbuba, Küçük Habbuba, Resm Abbud, Çiftlik, Hamid, Müşrifet tel Tuvtun, Tel Tutun, Cub Hindi, Resm el Akrai, Hürriyet, Babiyri, Hurbat Akle, Hurbat Salib, Müdevvera, Tel Esved ve Han el Humr belde ve köyleri IŞİD’ten temizleyerek ahalilerinin güvenliğini temin ettiklerini aktardı.

Operasyonlarda bir kısmı saha komutanı bir kısmı da keskin nişancı olmak üzere oldukça yüksek sayıda teröristin öldürüldüğüne dikkat çeken askeri kaynak, bombalı 5 araca ek olarak bir kısmı ağır silahlarla donatılmış araçlar ve havan rampalarını imha ettiklerini belirtti.

—-

Suriye Ordusu Hama Kırsalında İlerliyor.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin; Hama kırsalının kuzeyinde Al Suud rejimine tabilikleriyle bilinen Nusra Cephesi ve çatısı altındaki terör örgütlerin Buvayda, Atşan, Latamina ve Kfarzeyta bölgelerinde karargah ve hareket eksenlerini yoğun ateşe tuttuklarını aktardı.

Operasyonlarda aralarında bariz ve tehlikeli isimlerin bulunduğu 11 teröristin ölü, çok sayıda teröristin de yaralı düşürüldüğünü aktaran kaynak, ayrıca onlara ait 2 aracın imha edildiğini söyledi.

Kaynak Suriye ordu birliklerinin yine Hama kırsalının kuzeyi Tıybat el İmam Beldesinde tekfirci teröristlerin karargahlarını hedef almalarıyla burada da bu çeteleri sayı ve ekipmanlarıyla kayıplara uğrattıklarını ifade etti.

—-

Suriye Ordusunun Şam Kırsalındaki İlerleyişi Sürüyor.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin başkentin kuzeydoğu kenarlarında yer alan Kabun Bölgesinde Şam ve kırsalında sivil yerleşim alanlarına füze ve havanlarla saldıran Nusra Cephesine karşı operasyonları kapsamında 3 eksenden önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirtti.

Kaynak bölgede bulunan Nusracı teröristlerin kullandıkları tünel şebekesinin imha edilmesi ve sıkı çembere alınmaları ardından bugün düzenlenen operasyonlarda ordunun bu radikal çeteleri kayıplara uğratmaları ardından ordu kontrolü altındaki alanları genişlettiklerine dikkat çekti.

—-

Suriye birlikleri, Tedmur’da ilerledi.

Suriye direniş güçleri, el-Amiriye tepelerini ve Muhammed Ahmed çiftliklerini işgalden kurtardıktan sonra Tedmur silolarına kadar ilerledi.

Fars Haber Ajansının verdiği habere göre, Suriye ordu birlikleri, direniş güçlerinin desteğiyle Tedmur’un çevresindeki noktaları işgalden kurtarma girişimlerinin devamında el-Amiriye tepelerindeki mevzilerini güçlendirmeyi başardılar.

Suriye birlikleri bu tepelerden, teröristlerin çevredeki hareketliliğini gözlemleyebiliyor.

Direniş cephesi güçleri ayrıca Tedmur’un “Muahmmed Ahmet” çiftliklerini işgalden kurtararak, Tedmur’un silolarına kadar ilerledi. Bu siloların teröristlerden temizlenmesinin ardından IŞİD son iki ayda işgal ettiği bütün bölgeler kurtarılmış olacak.

Öte yandan Rusya ve Suriye savaş uçakları, terör örgütü IŞİD’in bölgedeki mevzilerini hedef alarak, bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

 

HABER MERKEZİ

Share
671 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?