ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Aralık 2016

SURİYE GÜNDEMİ

s-gundemi-1 s-gundemi-2

SURİYE GÜNDEMİ

Caferi: Arabistan ve Erdoğan Hükümeti teröristlere mali ve basın desteği sunmaktadır.

Suriye’nin Birleşmiş Milletlerdeki daimi temsilcisi; Katar, Arabistan ve Türkiye’nin terörizmi desteklemesini eleştirdi.

Suriye’nin Birleşmiş Milletlerdeki daimi temsilcisi Beşşar Caferi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısında Katar’ın aynı şekilde terörist grupların destekçisi olduğunu belirtti.

Beşşar Caferi yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İsrail’in Suriye’ye gerçekleştirdiği saldırı, bu rejimin teröristlerin çöken psikolojilerini güçlendirmek için gerçekleştirdiği ümitsiz çabalarıdır.

Arabistan ve Erdoğan Hükümeti teröristlere mali ve basın desteği sunmaktadır.

Suriye Hükümeti terörle mücadeleye dayalı politikasını, siyasi bir çözüm bulmak için Suriye müzakereleriyle eş zamanlı olarak ve yabancı müdahaleler olmaksızın ilerletme konusunda kararlıdır.”

—-

İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı: Erdoğan’ın gücü Beşar Esad’ı yıkmaya yetmez.

İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı,Tayyip Erdoğan’ın Suriye açıklamasına yanıt vererek, “Erdoğan’ın gücü Beşar Esad hükümetini yıkmaya yetmez” dedi.

Tayyip Erdoğan, Suriye’de amacının Esad’in hükümranlığına son vermek olduğunu belirtmişti.

Erdoğan’a yanıt veren İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı Resul Senayirad, “Erdoğan’ın gücü Beşar Esad hükümetini yıkmaya yetmez” dedi.

Senayirad, Türkiye’nin Ürdün’ün de desteğiyle Suriye’deki terörist gruplara lojistik destek sağladığını söyleyerek, bu grupların arkasında Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de olduğunu söyledi.

—-

Dera Beled Kırsalında Nusra Tekfircilerine Ağır Darbe.

Dera kırsalının kuzeydoğusu Batı Ğariye Köprüsü civarında Suriye topçu birliklerinin teröristlerin siper ve mevkilerini yoğun ateşe tutuklarını aktaran askeri kaynak; vatandaşların tarım arazilerini sabote etmeye çalışan bir terör grubunun tüm üyelerini öldürdüklerini, bir havan rampasını da imha ettiklerini kaydetti.

Günün ilerleyen saatlerinde açıklama yapan bir kaynak; Dera Beled Bölgesinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine tabi toplanma yerlerine yönelik nitelikli operasyonlarında aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini söyledi.

Kaynak; Dera Beled’in muhtelif bölgelerinde de Suriye ordu birliklerinin sivillerin mülklerini tahrip eden birçok terör grubunun üyelerini ölü ve yaralı düşürmelerine ek olarak 2 siper noktasını imha ettiklerini sözlerine ekledi.

—-

Deyrezzor’da Çok Sayıda Terörist Etkisiz Hale Getirildi.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Deyrezzor Askeri Havaalanın doğu siperlerinde IŞİD’li terör gruplarla şiddetli çatışmalara girmelerine eş zamanlı olarak Urfi, Sanayi, Cbeyliye, Rüşdiye, Huvayka ve Rasafe semtlerinde tekfircilerin yuva ve kümelenme yerlerini yoğun top ateşine tuttuklarını beyan etti. Kaynak; operasyonlarda yüksek sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının da yok edildiğine dikkat çekti.

Kaynak; Deyrezzor kırsalının batısı Ravvad Tepesi civarı ve Bğayliye bölgelerinde terörist çetelerin siperlerini yoğun ateşe tutan topçu birliklerinin; tekfircileri yine sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını söyledi.

Share
1626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?