ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Kasım 2016

SURİYE GÜNDEMİ

Halep’te büyük operasyon başlıyor

Suriye ordu birlikleri ve direniş güçleri, Halep’in güney cephesinde terörist gruplara karşı operasyonuna devam etmektedir.

Sahadaki bir kaynak, Fars haber ajansına yaptığı açıklamada, Suriye ordu güçleri ve direniş güçlerinin bugün, Halep’in batısı, kuzey batısı ve Raşedin mahallelerinde operasyon başlattığını bildirdi.

Kaynak, bu bölgelerde teröristler ile Suriye ve direniş güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını, teröristlerin bazı bölgelerden geri çekilmek zorunda kaldığını duyurdu.

Suriye topçu birlikleri ve tankları da, Halep’in batı kolundaki Cemiyet ez-Zehra ekseninde teröristlerin mevzilerini yoğun şekilde bombalıyor.

Halep’in kuzey batısındaki “Andan, Kefer Hamra, Maaretul-Ertik” kasabaları ve çevresindeki teröristlerin mevzilerinin de Suriye birliklerince hedef alındığı bildiriliyor.

Direniş güçleri dün de Halep’in Zahiye el-Esed ve 1070 konutlu projenin batısında operasyon başlattı.

Direniş güçleri, şiddetli çatışmaların ardından, bölgedeki pazarın yarısını ele geçirerek, onlarca teröristi öldürmeyi başardı.


suriye-2

Suriye ordusu, teröristlerin mevzilerini hedef aldı.

Suriye ordusunun terörist grupların mevzilerine düzenlediği saldırıda, birkaç tekfirci terörist etkisiz hale getirildi.

İran’ın Arapça yayın yapan el-Alem tv kanalının verdiği habere göre, Suriye ordusu, ülkenin güneyindeki Kunaytra çevresindeki Cebbane el-Haşab köyündeki Nusra Cephesi teröristlerinin mevzilerini hedef aldı.

Suriye savaş uçakları da, ülkenin kuzeyindeki Humus’un doğu çevresindeki Tedmor tepeleleri ve es-Sehne bölgesindeki IŞİD teröristlerinin mevzilerini bombalayarak, bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

——

Tekfirci Teröristlerinin Homs Kırsalındaki Mevzileri İmha Edildi.

Suriye Ordu birliklerinin Homs Kentinin yaklaşık 90 km doğusuna düşen Tulul el Savvana Bölgesinde IŞİD mevkileri ve karargahlarını top ateşine tuttuklarını belirten askeri kaynak; operasyonda teröristlerin sayı, araç ve cephane açısından büyük kayıplara uğratıldıklarını vurguladı.

Kaynak Homs Kentinin yaklaşık 30 km kuzeyinde yer alan Ferhaniye ve Güney Ayn Hseyn bölgelerinde Nusra Cephesinin karargah ve hareketlenmelerini yine top ateşine tuttuklarını ifade etti. Operasyonda bir kısmı ağır silahlarla donatılmış, bir kısmı da cephane taşıyan birçok aracın imha edildiğini belirten kaynak, öldürülen teröristlerin arasında saha komutanlarının bulunduğuna dikkat çekti.

——

Şam’ın Güneyindeki Muaddamiye Beldesi İşgalden Kurtarıldı.

Suriye hükümeti tarafından yapılan açıklamada uzun süredir ordu güçleri ile terör örgütlerinin çatışmasına sahne olan Muadamiye ilçesinin tüm terörist unsurlardan temizlendiği belirtildi.

Al Mayadeen televizyon kanalı da ilçenin tamamen Suriye ordusu hakimiyetine geçmesinin ardından ilçe halkının sokaklarda sevinç gösterileri düzenlediğini ve kutlama yaptıklarını aktardı.

 

 

 

 

 

Share
708 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?