SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 15 Kasım 2016 - 13:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

sury

SURİYE GÜNDEMİ

Suriye ordusu IŞİD’e ait yakıt tankerlerini imha etti.

Suriye’nin Süveyde bölgesinde operasyon gerçekleştiren Suriye ordusu, IŞİD’e ait yakıt tankerlerini hedef aldı.

Süveyde’nin doğusundaki El-Bayadar’dan geçen yakıt tankerleri imha edilirken, tankerlerin vurulmasının ardından bir kaç kilometre öteden duyulan bir patlama yaşandı.

Söz konusu tankerlerin, Humus’un doğu kırsalına gitmekte olduğu, buradan da Irak’ın el-Anbar bölgesine götürülebileceği açıklandı.

Suriye ordusunun Irak sınırındaki saldırılarını yoğunlaştırdığı ve IŞİD teröristleri Irak ile Suriye arasında silah, yakıt ve mühimmat taşımasını engellemeyi amaçladığı biliniyor.

———

Halep’in Batısındaki Minyan Köyü İşgalden Kurtarıldı.

Suriye Ordusu İle Hizbullah Mücahidleri Halep’in Batısındaki Minyan Köyünü Tekfirci Ceyşul Feth Ve Diğer Terör Gruplarının İşgalinden Kurtardı. Çıkan Çatışmalarda Yüzlerce Teröristin Ölü Ve Yaralı Düştüğü Bildirildi.

——–

Süveyda Kırsalında Çok Sayıda Terörist Öldürüldü.

Sana Ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak ordu birliklerinin Süveyda Kentinin yaklaşık 34 km güneydoğusunda yer alan Şaaf Beldesinin doğusu Beyadir Bölgesinde IŞİD’İn çalıntı petrol taşıdığı tankerlerinin toplandığı mevkii nitelikli operasyonlarla imha ettiklerini belirtti.

Kaynak operasyonda çalıntı yakıt yüklü bir dizi tanker ve birçok aracın yanı sıra çok sayıda radikal teröristin imha edildiğini kaydetti.

——-

Zahiye el Esed Bölgesinde Suriye Ordusunun İlerleyişi Sürüyor.

Suriye ordusu ve direniş birliklerinin Zahiye el Esed bölgesine iki cepheden operasyon başlattıkları bildirilirken savaş uçakları ve helikopterlerin desteği ile teröristlerin ikmal hattının kesildiği ve ordunun el Amel medresesine ulaştığı belirtildi.

Askeri kaynaklar bölgedeki teröristler ile şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirirken Suriye ordusu ve direniş güçlerinin hızlı bir şekilde ilerleme kaydettikleri ve Zehiye el Esed bölgesinin güneydoğusunda yer alan 10 binanın teröristlerden temizlendiği kaydedildi.

Bölgede Suriye ordusu tarafından kuşatma altında olan teröristlerin dirençlerinin kırıldığı ve ümitsizliğe kapıldıkları belirtilirken teröristlerin birbirlerini ihanet ile suçladığı ve bunun sonucunda birçok grubun savaş alanını terk ettiği vurgulandı.

Bir diğer askeri kaynak ise Tesnim Haber Ajansına verdiği bilgide; Suriye ordusunun Zahiye el Esed bölgesini tamamen teröristlerden temizlediğini ifade ederek ordunun teröristleri takip ettiğini ve tek tek temizlenen binaların olası tuzaklara karşı kontrol edildiğini açıkladı.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket