SURİYE GÜNDEMİ 1 - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ 1

Bu haber 16 Ağustos 2016 - 10:48 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

Suriye Askeri Kontrol Naoktalarına 3 Araçla Düzenlenmek İstenen Saldırı Etkisiz Hale Getirildi: 60 Terörist Ölü.

Teröristler Batı Zahra mahallesindeki askeri noktalara saldırı başlattı. 3 adet bomba yüklü araç ile yapmaya çalıştıkları intihar saldırıları engellendi ve Suriye Arab askeri ile Milli savunma kuvvetleri füzelerle bomba yüklü araçları vurdular.

Çatışmalarda teröristlerin herhangi bir ilerlemesi yok, en şiddetli çatışmalar Maliye bulvarında yaşanıyor. Savaş uçakları da yoğun hava operasyonlarıyla teröristlerin mevzilerini ve saldırı merkezlerini vuruyor.

İlk Belirlemelere göre zahra mahallesinde yaşanan şiddetli çatışmalarda 2 teröristkomutanla birlikte 60 terörist öldürüldü.

suriye

———————————————————————-

Kunaytra Kırsalında Tekfircilere Darbe.

Kunaytra kırsalında İsrail destekli tekfirci teröristlere yönelik operasyonlar konusunda ise askeri kaynak ordu birliklerinin Han Ernaba Beldesindeki halk savunma güçleriyle işbirliği içinde Acraf Köyündeki teröristlerin bir karargahına girmeyi başardıklarını belirtti.

Kaynak nitelikli operasyonda karargahta bulunan teröristlerin tümünün öldürüldüğünü, silah ve mühimmatlarına da el konulduğunu aktardı.

Suriye ordusunun yine Kunaytra kırsalında Hmeydiye ve Resm el Şveyli köyleri arasına ilaveten Um el izam ve Kahtaniye bölgelerinde tekfirci teröristlere karşı operasyonlarda bulunduklarını söyleyen kaynak, bu operasyonlarda tekfircilerin sayı ve ekipmanlarıyla yine ciddi kayıplara uğratıldıklarını sözlerine ekledi.

———————————————————————-

Dera Kırsalında Onlarca Tekfirci Öldürüldü.

Suriye Ordusu Dera’da İsrail destekli Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör gruplara karşı operasyonlarında Dera Beled Bölgesinin birçok mevkiinde tekfircilerin karargah, toplanma yerleri ve araçlarını imha ettiklerini söyledi.

Kaynak operasyonlarda Ürdün sınırlarına yakın olmasıyla teröristlerin ana destek ve ikmal hatları sayılan bu bölgede tekfircilere ait 2 komuta karargahı ve 2 aracın muhtevalarıyla birlikte imha edildiklerini aktardı.

Suriye Ordusunun Dera kırsalının doğusu Nuayme Beldesinde siper kurma ve mevzilenme eylemlerinde bulunan tekfircileri ateşe tuttuklarını belirten kaynak, çok sayıda teröristin kullandıkları araç ve ekipmanlarla birlikte imha edildiklerini sözlerine ekledi.

———————————————————————-

Hama Kırsalında 17 Tekfirci Öldürüldü.

Suriye Arab askeri ve Milli savunma kuvvetleri Hama’nın Ataşan bölgesine sızmaya çalışan Ahrar Şam ve Nusra cephesi teröristlerini engellemesi ile çıkan çatışmada 17 terörist öldürüldü, 2 adet ağır makineli tüfek yüklü araç da imha edildi.

———————————————————————-

Tedmur Beldesinin Doğusunda 60 IŞİD Teröristi Ölü Ve Yaralı Düştü.

Suriye Ordusu İle Hizbullah Mücahidleri Hums Şehrine Bağlı Tedmur Beldesinin Doğu Bölgesi Kırsalında IŞİD Teröristleri İle Girdikleri Çatışmada, En Az 60 IŞİD Teröristi Ölü Ve Yaralı Düşürdüler.