SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 21 Ekim 2016 - 10:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SURİYE GÜNDEMİ

Suriye’nin Batı Guta bölgesinde bulunan Zakiye beldesi Suriye Ordusuna teslim oldu.

Savaşın başından bu yana teröristlerin kontrolünde olan Batı Guta’da da çözülmeler başladı.Bölgede bulunan bir belde daha Suriye Ordusu’na teslim oldu.

Batı Guta’da bulunan Zakiye beldesinde yerel yönetimin Suriye hükümetiyle yaptığı görüşmeler sonuç verdi ve anlaşma sağlandı.Muhabirin aktardığına göre, anlaşmanın sağlandığı belde, kısa bir süre sonra Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçecek.(Batı Guta bölgesinde bulunan Tiabah beldesinde ateşkes var.Beldenin komşusu olan Zakiye’de ise teröristler teslim olacak.)

Son dönemde Şam’da bulunan Darayya,Hamah ve Kudsaya beldelerinde bulunan teröristler teslim oldu ve bölge Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçti.Darayya yakınlarında bulunan Madamiye bölgesinde de anlaşma sağlanmak üzere.

———————————–

Suriye’de ordu birlikleri teröristlerin saldırılarını püskürttü.

Suriye ordu birlikleri ülkenin batısında, teröristlerin saldırısını püskürtmeyi başardı.

Hama’nın kuzey çevresinde yer alan “Mardas” kasabasının temizlenmesinin ardından teröristler bir kez daha bu bölgeyi işgal etmeye kalkıştı, ancak ordu birlikleri, saldırıyı bertaraf ederek bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

Suriyeli askeri kaynak SANA’ya açıklamasında; ordu birliklerinin Dera Beled’te Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine ait siper, iki komuta karargahı ve ağır makineli silahla donatılmış bir aracı ekibiyle birlikte tamamen imha etmelerine ek olarak Nazihin Kampında çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini belirtti.

Bu arada Suriye hava güçlerinin Hama kırsalı Suran Bölgesinde teröristlerin toplanma yerleri ve merkezlerini hedef aldıklarını beyan eden askeri kaynak; azılı terör elebaşlarından Ekrem el Hesyan, Murettin Rahhal ve Ahmet Cemil Salih’in aralarında bulunduğu 21 teröristi öldürdüklerini aktardı.

Kaynak; Hama kırsalında da hava güçlerinin Suran, Morik ve Tıybet el İmam bölgelerinde ‘İzze Topluğu’na ait bir komuta karargahı, TOW füze bataryası, cephane taşıyan bir araç ve bir zırhlı aracı da imha ettiklerini kaydetti.

Diğer yandan askeri kaynak; hava güçlerinin Deyrezzor kırsalı Mureyiye, Huveyka, Hamidiye, Huvaycet Katie ve Cafra bölgelerinde IŞİD’in komuta karargahlarının yanı sıra füze rampalarını ekipleriyle birlikte tamamen etkisizleştirdiklerini söyledi.

Bu arada askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin İdlib kırsalı Sincar’ın girişinde Nusra Cephesine tabi terörist ve cephane taşıyan bir aracı yüküyle birlikte tamamen yok ettiklerini açıkladı.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket