SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 19 Ekim 2016 - 8:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SURİYE GÜNDEMİ

Suriye Ordusu Halep güneyinde birçok noktayı kontrol altına aldı.

Önceki gün Halep güneyinde sürpriz bir taarruz başlatan Suriye Ordusu ve Hizbullah mücahitleri, birçok noktayı kontrol altına aldı.

Dün gece saatlerinde başlayan taarruzda Han Tuman beldesi yakınlarında bulunan Hava Savunma Taburu, Bazo Tepesi(Syriatel) ve birkaç fabrika ordu kontrolüne geçti.

1070 konutlarında da ilerleyen birlikler, bölgeyi büyük oranda kontrol altına aldı

———————–

Suriye Ordusu stratejik öneme sahip olan Ma’ardes kasabasını kontrol altına almayı başardı.

Bu sabah Hama şehrinin kuzeyinde büyük bir taarruz başlatan Suriye Ordusu, Ma’ardes kasabasını kontrol altına almayı başardı.

Haftalardır yoğun çatışmaların devam ettiği bölgede cihatçıların savunma hattını aşan birlikler, son 1 hafta içerisinde 20’den fazla kasaba ve kontrol noktasını tekrar kontrol altına aldı.

Bugün Suriye Ordusu’nun kontrolü sağladığıMa’ardes kasabası Hama şehrine tehlikeli bir şekilde yakın konumda yer alıyordu.Bu kasabanın ordu birliklerine geçmesiyle birlikte Soran ve Taybet el-İmam kasabalarına da ulaşılmış oldu.

Taybet el İmam ve Soran önlerinde yoğun çatışmalar devam ediyor.Çatışmalara Rus ve Suriye uçakları havadan destek veriyor

————————

Suriye Ordusu Han Tuman’a Doğru İlerlemeye Devam Ediyor.

Ordu birlikleri direniş kuvvetlerinin de desteğiyle Han Tuman’a doğru ilerleyişinde; Halep’in güney dolaylarında bulunan El-Beraği Fabrikasını, hava savunma taburunu, Syriatel tepesini IŞİD terör örgütünden temizlemeyi başardı.

Şuan Halep’in Güneyinde bulunan mahallelerde 1070 noktada IŞİD terör örgütü ile ordu arasında çatışmalar devam etmektedir ve ordu birlikleri ile direniş kuvvetlerinin şehir içinde büyük ilerleme kaydettikleri haberleri verilmektedir. Öyle ki, Angmasion (intihar eylemcileri örgütü) olarak bilinen terör örgütünün liderlerinden biri olan Abdulkadir El-Cunubi çatışmalarda Suriye ordusu tarafından açılan ateş sonucu öldürüldü.

Yine Hammah’tan gelen haberlere göre; Suriye ordu birlikleri teröristlerin saldırısını engelleyerek Mardis ilçesinde güvenlik çemberi oluşturdular. Teröristler bu saldırıyla Hammah’ın Kuzeyinde bulunan bu ilçeyi tekrar ele geçirmeyi hedefliyorlardı.

Yine saha kaynaklarından biri tarafından konuyla ilgili şu vurgu yapıldı: Terör örgütüne bağlı medya kuruluşlarının Mardis’in tekrar işgal edildiği iddiaları tamamen asılsızdır.

Suriye ordusu geçtiğimiz gün öğle saatlerinde stratejik öneme sahip Hammah’ın Kuzeyinde bulunan Mardis ilçesini, teröristlerle girdiği yoğun çatışma sonunda kurtarmayı başardı. Bu ilçenin kurtarılma operasyonunda teröristler tarafından bomba yüklenmiş bir araç imha edildi ve yaklaşık 34 terörist öldürülürken onlarca terörist de yaralandı.

Mardis ilçesinin kurtarılmasının ardından, Savran ve Tayyibel-İmam askeri açıdan düşmüş oldu ve bu iki ilçeden teröristlere yardım giden yollar Suriye ordusu tarafından hedef alınmış durumdadır. Suriye ordusu birlikleri geçtiğimiz bir hafta boyunca 22 köy ve Hammah’ın Kuzeyinde bulunan tepeyi tekfircilerin elinden kurtardı.

 

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket