SURİYE GÜNDEMİ « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 06 Eylül 2016 - 10:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Suriye Savunma Bakanı Hama Şehri Kırsalına Gitti.

Suriye Savunma Bakanı Korgeneral Fahd Casim el Freyc Hama kırsalının kuzeyinde çokuluslu terör ve hain teröristlere karşı vatan ve vatandaşları savunan ordu birliklerine saha gezisinde bulundu.

suriye

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği saha gezisinde Savunma Bakanı Freyc Hama İlinin kuzey kırsalında sivil vatandaşlara saldıran ve evlerinden mülklerinden tehcir eden eli kanlı teröristlere yönelik operasyonların seyrini inceledi.

Dış güçlere tabi olarak terör estiren eli kanlı çetelerin ne kendileri ne de işverenlerinin amacına ulaşamayacaklarını belirten Freyc; kahraman ordu birliklerinin yiğitliği ve halkımızın orduyla dayanışmaları sayesinde tüm bu düşmanca planların çökertileceğini ifade etti. Korgeneral Freyc Suriye halkının hak ve adaleti savunan yiğitlerimizin hegemonya, sömürü ve despot rejimlerin planlarına karşı mücadele ettiklerine vurgu yaptı.

——————————————————————-

Şam Kırsalı Haresta Bölgesinde Teröristlere Ait 400 mt Uuznluğunda Tünel İmha Edildi.

SANA’ya açıklama yapan askeri kaynak ordu birliklerinin Şam kırsalı Haresta Bölgesinde teröristlerin askeri noktalara saldırılarında kullandıkları 400 metre uzunluğunda bir tüneli muhtevalarıyla birlikte imha ettiklerini aktardı.

——————————————————————

Süveyda Kırsalında IŞİD Teröristlerine Ait 10 Tanker İmha Edildi.

SANA muhabiri; Suriye ordusunun Süveyda kırsalındaki Şaaf Köyünün doğusuna düşen Meşbak el Vidyan Bölgesinde IŞİD terör örgütüne ait çalıntı yakıt taşıyan 10 tankeri imha ettiklerini ifade etti.

—————————————————————–

Suriye Ordusu Dera’da Onlarca Teröristi Öldürdü.

Askeri kaynak; Suriye ordusunun Dera Kentinin yaklaşık 13 km kuzeybatısına düşen Tafas Beldesinde işgalci İsrail’den destek alan teröristlerin bir komuta karargahını toplantı sırasında hedef almalarıyla saha komutanları ve tehlikeli isimlerin aralarında bulunduğu çok sayıda teröristi öldürdüklerini belirtti.

Kaynak; Dera Beled’in Becabice Semtinde de ordu birliklerinin 18 teröristi öldürüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarını yok ettiklerini sözlerine ekledi.

—————————————————————–

Suriye Ordusu Homs Kırsalındaki İlerleyişini Sürdürüyor.

Suriye Ordusu Homs İline tabi Tedmur kırsalının doğusunda ise hava güçlerimizin Şair Petrol Sahası civarı, Savvane Tepesi ve ordunun eski bir mevki çevresinde IŞİD’in toplanma yerleri ve araç konvoylarına karşı hava operasyonları gerçekleştirdiklerini aktardı. Kaynak; operasyonlarda bir kısmı ağır makineli silahlarla donatılmış, bir kısmı da terörist ve cephane taşıyan araçlarının yükleriyle birlikte tamamen yok edildiğini söyledi.

Bu arada SANA muhabiri Homs kırsalının kuzeyi Telbise ve Resten bölgelerinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi ve ‘Ahrar el Şam İslami Hareketi’nden teröristlerin siper ve mevkilerini ateşe tutan hava güçlerimizin; 6 teröristi öldürüp havzalarındaki silah ve mühimmatlarını imha ettiklerini beyan etti.

 

 

 

 

 

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket