SURİYE GÜNDEMİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

SURİYE GÜNDEMİ

Bu haber 25 Ağustos 2016 - 10:40 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Kunaytra Kırsalında Onlarca Terörist Öldürüldü.

Suriye Ordusunun Kunaytra Kırsalında Kaide Örgütünün Suriye Kolu Nusra Cephesine Karşı Askeri Operasyonlarını Başarıyla Sürdürdüklerini Beyan Eden Askeri Kaynak; Um Batina Köyünde Terörist Ve Cephane Taşıyan 3 Aracı Yükleriyle Birlikte Tamamen Yok Ettiklerini Söyledi.

SURİYE GÜNDEMİ (2)

———————————————————————-

Haseke’de Çatışmaları Durdurma Anlaşması Hayata Geçirildi.

Suriye Televizyonuna Has Kaynaklar Haseke’de Bugün Ordu Birliklerimiz İle Kürdistan İşçi Partisinin Askeri Kanadı ‘Asayiş Güçleri’ Arasındaki Çatışmaların Bugün Saat 14:00’da Durdurulduğunu Aktardı.

Söz Konusu Kaynakların Aktardığı Bilgilere Göre İki Taraf Arasında Sağlanan Anlaşma Kapsamında Bugün Akşam Saat 21 Sularında Yaralı Ve Esirlerin Yanı Sıra Şehit Naaşlarının Karşılıklı Olarak Teslim Edilecekleri Kaydedildi. Habere Göre Ayrıca Haseke – Kamışlı Yoluyla Birlikte Haseke Kenti İçinde Ve Dışında Ordu Birliklerimizin Bulundukları Tüm Bölgelere Giden Yolların Tamamı Açılacak. Haseke Kenti İçindeki Tüm Yolların Da Açılacağı Bildirilen Haberde; Görevlerinden Alınan Memurlar Meselesinin Yanı Sıra Kürt Sorununun Çözümü İçin Çaba Ve Yardımların Devam Edeceği Kaydedildi.

Kürdistan İşçi Partisinin Askeri Kanadı ‘Asayiş Güçleri’ Son Birkaç Gün İçinde Haseke Kentinde Askeri Ve Sivil Bölgelere, Hizmet Ve Altyapı Kurumlarına Saldırılarını Tırmandırmış, Pamuk Ve Petrol Ürünlerini Çalıp Gasp Etme Eylemlerini Tırmandırmışlardı. Kent Ahalisi Saflarında Dehşet Ve Panik Yayan Söz Konusu Silahlı Gruplara Karşı Ordu Birliklerimiz Gereken Uygun Cevabı Vererek, Ateş Açtıkları Mevkileri Hedef Almıştı.

‘Asayiş Güçleri’ Ayrıca İki Gün Önce Çatışmaların Durdurulması Anlaşmasını Hayata Geçmesinden Sadece 10 Saat Sonra İhlal Ederek, Haseke’de Sivil Bölgelere, Hizmet Kurumları Ve Altyapıya Gaddar Saldırılarda Bulunmuşlardı.

———————————————————————-

Suriye Ordusu, Terörist Gruplara Karşı Operasyonunu Sürdürüyor.

Suriyeli Kaynaklar, Ordu Güçlerinin Şam’ın Çevresinde İlerleyerek Bazı Noktaları Daha Tekfirci Teröristlerin İşgalinden Kurtardığını Bildiriyor.

El-Meyadin Tv Kanalının Verdiği Habere Göre, Suriye Ordusu Ve Halk Güçleri, Şam’ın Banliyölerinden Darya Kentinde Silahlı Gruplarla Girdikleri Çatışmaların Ardından Bazı Noktalarda Kontrol Sağladı, Bu Çatışmalarda Onlarca Silahlı Kişi Öldü Ve Yaralandı.

Suriye Birliklerinin Haleb’in Güney Ve Güney Batısında Cephetül-Şam Ve Ahraruş-Şam Teröristlerine Yönelik Operasyonu Sürüyor.

Suriye Ordusu Ayrıca Kuneytra’nın Çevresindeki El-Hamidiye Köyünde Terörist Grupların Toplanma Noktasını Füze İle Hedef Alarak, Tamamını Etkisiz Hale Getirdi.

Suriye Birlikleri Haleb’in Güneyindeki Askeri Akademilerde Bulunan Teröristlerin Mevzilerini Havadan Hedef Aldı.

Suriye’nin Güneyindeki Dera Vilayetinde İse Terörist Gruplar Havan Topuyla Yerleşim Alanlarını Hedef Aldı. Bu Saldırıda Bazı Sivil Yaralandı.

———————————————————————

Suriye Dışişleri: Tankların Sınırı Geçmesi Egemenliğimizin İhlalidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (Tsk) Suriye’nin Cerablus Bölgesine Başlattığı ‘Fırat Kalkanı’ Harekatına İlişkin Suriye Dışişleri’nden “Tankların Sınırı Geçmesi Egemenliğimizin İhlali” Açıklaması Yapıldı.

Reuters’ın Haberine Göre Açıklamada, “Türk Tanklarının Suriye’ye Girmesi Suriye’nin Egemenliğinin İhlalidir, Kınıyoruz” İfadelerine Yer Verildi.

Suriye Resmi Haber Ajansı Sana’nın Haberine Göre, Dışişleri Ve Gurbetçiler Bakanlığı’ndan Üst Düzey Bir Yetkilinin Yaptığı Açıklamada, “Suriye Arap Cumhuriyeti’nin Halep Kırsalı Cerablus Kenti Yakınlarında Abd’nin Komutasındaki Uluslararası Koalisyon Uçaklarının Desteği İle Türk Tankları Ve Zırhlı Araçlarının Suriye Topraklarına Girişlerini Kınadı” Denildi.

afdah.info

voir films