SU MACERASI PRÖMİYERE HAZIR | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

SU MACERASI PRÖMİYERE HAZIR

Bu haber 11 Ekim 2017 - 9:19 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Şehir Tiyatrosu’ndan Su Macerası İle Yeni Sezona Merhaba

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2017-2018 sezonu için hazırlıklarını tamamladı. Şehir Tiyatrosu sezonun ilk okul öncesi çocuk oyununun prömiyerini miniklerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu ilk günden bu yana hem sanatsal değeri yüksek hem de eğitici ve öğretici oyunlar ile büyükten küçüğe tüm Hatay halkının ilgi odağı haline gelen Şehir Tiyatrosu, mutfağında bin bir özenle hazırladığı ‘Su Macerası’ adlı okul öncesi çocuk oyunu ile yeni sezona merhaba demeye hazırlanıyor.

Su Tasarrufu Eğlenceli Bir Dille Öğretilecek

Oyun yazarı Serdar Sarıkaya’nın kaleme aldığı, HBB Şehir Tiyatrosunun başarılı oyuncularından Ali Gezgin’in yönetmenliğini üstlendiği okul öncesi oyunda, tükenebilir bir kaynak olan suyun nasıl tasarruflu bir şekilde kullanılması gerektiği eğlenceli bir dille öğretilecek.

Oyunda, insanların suyu sorumsuzca kullandığı zaman su kaynaklarının tükeneceğini düşünen Bulut Kral, suyu ve bulutları bir yerde toplayıp suyu insanlara azar azar vermeye karar verir. Suyun ve bulutların bir yerde toplanmasından dolayı, bütün renkler solmaya ve her şey kurumaya başlar. Buna çok üzülen ve bu durumu değiştirmek isteyen çocuklar Ayça ve Can’ın yollara düşerek su macerasını başlatması sahneye yansıtılacak.

Su Macerası 12 Ekim Perşembe Günü Miniklerle Buluşacak

Amaçlarının oyunu Hatay’da bulunan tüm okul öncesi çocuklara izletmek olduğunu belirten HBB Şehir Tiyatrosu’nun yetkilileri, ilk olarak 12 Ekim Perşembe günü saat 10.00 ile 14.00 saatlerinde Çekmece Oyun Salonu’nda minik tiyatroseverlerle buluşacak olan eğitici ve öğretici oyun için okulların başvurularının devam ettiği bildirildi.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films