ÜST REKLAM

logo

reklam

“ST. PİERRE VE HABİB-İ NECCAR ADINA ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLENECEK

  

Son Başvuru Tarihi 29 Ocak 2019…

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından ‘Altınözü St. Pierre ve Habib-i Neccar Uluslararası Öykü Yarışması’nın düzenleneceği belirtildi.

Medeniyetler Şehri Hatay’ın asırlar öncesinde yaşayan iki inanç insanı olan St. Pierre ve Habib-i Neccar adına Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından ‘Altınözü St. Pierre ve Habib-i Neccar Uluslararası Öykü Yarışması’ adı altında anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

“Değerlerimizi Yaşatmaya Çalışıyoruz”

Altınözü İlçesi’nin tanıtımı için kolları sıvayan ve gerçekleştirdiği yatırımlarla adından söz ettiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur konu ile ilgili, “Türkiye’nin güneyinde, Hatay ilinin güneydoğusunda, Suriye Arap Cumhuriyeti’ne komşu olan, ekilebilir topraklarının yüzde 50’sinden fazlası zeytin ağaçları ile kaplı, farklı ırk, din ve mezhepten insanların bir arada yaşadığı, Hatay’ın ve Türkiye’nin özeti olan ilçemiz Altınözü’nde, Altınözü Kaymakamlığı ile Altınözü Belediyesi, yaşadıkları dönemde kader birliği yapmış iki inanç insanı St. Pierre ve Habib-i Neccar adına öykü yarışması düzenlemektedir.” dedi.

“Yarışmada Son Başvuru Tarihi 29 Ocak 2019”

Öykü yarışmasına katılmak isteyenlerin internet üzerinden başvuruda bulunabileceklerini belirten Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, “Birbirini tanımayan iki gönül insanının, insanlığa ışık tutan yaşamlarının bugün de bizlere ışık tutması amacıyla bu öykü yarışması düzenlenecek. Öykünün konusu Habib-i Neccar ile St. Pierre’in Hatay’da tanışmaları ve yaşadıkları olaylar etrafında kurgulanacaktır. Bu eserlerle ilgilenenlerin başvurularını yalnızca internet üzerinden altinozukaymakamligi2@gmail.com adresine yapmaları gerekmektedir. Öykü yarışmasına son başvuru tarihi 27 Ocak 2019 Pazar gününe kadardır.” dedi.

Haber- Foto: Ali Doğru

 

 

 

Share
1041 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?