ÜST REKLAM

logo

reklam

‘SPORCUYA SAHİP ÇIKIN!”

 

 

Samandağspor, kurulduğu tarihten bu yana en parlak dönemini yaşıyor. İlçemizde spora ve sporcuya yatırım yapan birde Tekebaşı Cilli Gençlik ve Spor Kulübü Kurucusu Hasan Fehmi Cillir var. Özgür Ateş Futbol okulunu hesaba katarsak ilçemizde Futbolda umut vaat eden bir nesil yetişmekte. İlçemizde kocaman bir sevinçle karşılanması gereken bu durum ne yazık ki ekonomik yoksunluktan hüsrana dönüşüyor.  

Samandağspor’un son iki yılda elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, 3. lig yolunda son engel diyebileceğimiz süper amatör kümeye yükselmesi, Samandağspor’un tarihine altın harflerle yazıldı.

Keza Cilli Spor’un da kat ettiği yol hatırsız kalır noktada değil. Futbolseverler, ilçemizde yokluk içinde çaba sarf eden sporcuların; ilçe halkımız, siyasiler, işadamları ve yerel yönetimlerce desteklenmesi çağrısında bulundular.

İlçede bu başarılara sessiz kalınmasına, katkıda bulunmamasına tepki gösteren sporseverler, ilçemizin sportif anlamda reklam yüzü olabilecek potansiyele sahip olan yerel sporcuların sadece manevi olarak değil, maddi olarak da desteklenmesini isterlerken, ilçemizin ileri gelenlerine çağrıda bulundular.

Sporseverler, yaptıkları çağrıda yerel spor kulüplerinin (Karete, Futbol, Jimnastik, Bale, Boks, kick boks vs) ilçemizi tanıtacak, tanıtması ile ilçe ekonomisine katkıda sağlayacak, en önemlisi gençlerimizi spora çekerek yozlaşmanın bataklığından uzaklaştıracak bir konumda olduğunu, dolaysıyla daha üstün başarılar elde edebilmeleri için ilçemizde bulunan her kesim tarafından maddi olarak da desteklenmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Sporseverler; ”spor kulüpleri, bugün dünyada olduğu gibi Türkiye’de ve ilçemizde de reklam yüzü olması açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Bir ülke veya özele indirgeyecek olursak bir ilçe; sadece tarihi eserleri, sahili, kültürel dokusu ile değil sportif başarıları ile de reklamını yapar ve ekonomisine katkı sağlar.

Farz edin ki ilçemizin tarihsel olarak en köklü kulüplerinden olan Samandağspor, Süper Lige çıkmış ve Samandağ’da Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımları ağırlamaya başlamış, emin olun ki bu imkansız bir şey değil.

Çok basit bir örnek verelim: bugün Süper Lige baktığınızda Manisa takımlarından Akhisar Belediyespor gibi bir kulübün ne gibi zorluklarla Süper Lige çıktığını görürsünüz.

Akhisar Belediyespor’un bu zorlukları aşmasında kulüp yöneticilerinin emeği kadar o bölgenin halkı, işadamları, siyasileri ve yerel yöneticileri de bu noktada önemli bir yere sahipler.

Akhisar’ın aldığı destek ortada, şu an Süper Ligde mücadele ediyorlar ve ilçeye büyük bir ekonomik katkı sağladılar çünkü reklam yüzü oldular. Bu durum Samandağ özelinde diğer sporcularımız için de neden geçerli olmasın? Akhisar’ın bu başarısının aynısını ilçemiz takımları da yakalayabilir.

Ancak ilçemizde bulunan işadamlarının, yerel yönetimin ellerini taşın altına koymaları ve ilçemizi tanıtma noktasında etkin bir güç olabilecek olan sporculara maddi destek vermelerini istiyoruz. Sporculara sahip çıkın, üst liglere taşıyın, ilçemizi bu alanda da tanıtarak ilçe ekonomimize katkıda bulunalım” ifadelerini kullandılar.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?