"SÖZÜMÜZ OLSUN, BARIŞI GETİRECEĞİZ" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“SÖZÜMÜZ OLSUN, BARIŞI GETİRECEĞİZ”

Bu haber 10 Ekim 2017 - 8:23 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

 

   

 

HDP İlçe Örgütü Adına Av. Adnan Eryılmaz, dün haber merkezimize yolladığı basın bülteniyle, 10 Ekim katliamını hatırlattı. Aydınlığın karanlığa yenik düştüğünün görülmediğine vurgu yapan yazısında Av. ERYILMAZ, ’10 Ekim katliamını kınıyor, faillerini ve destekçilerini lanetliyoruz’ dedi.

Av. Eryılmaz, “Tam iki yıl oldu. 10 Ekim 2015 tarihe kara bir gün olarak geçerken, Ankara’nın göbeğinde özgürlük, eşitlik, kardeşlik şiarı ile barış isteyen, barış talep eden yoldaşlarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız katledildi. Türküler marşlar söyleyenlere, omuz omuza halaya durmuş olanlara yapılan bu saldırının alçaklığı, yapanların ve arkasında duranların alçaklıklarının dipsizliğini de göstermiştir. Ancak Tarihin değişmez hükmü gereği, gerçekler gün yüzüne çıktığında, tarihin lanetlileri arasında anılmaktan kendilerini asla kurtaramayacaklardır.

10 Ekim katliamı, karanlığın aydınlığa saldırısıdır. Bu asla unutulmamalıdır. Ancak unutulmaması gereken başka şeyler de var. Tıpkı benzer bir saldırıda kaybettiğimiz Hasret Gültekin’in deği gibi; “Umudunuz her zaman olsun. Çünkü Aydınlığın karanlığa yenik düştüğü görülmemiştir” Aydınlık mutlaka kazanacaktır.

10 Ekim katliamını kınıyor, faillerini ve destekçilerini lanetliyoruz.

Katliamda can veren dostlarımızı, yoldaşlarımızı, barış ve özgürlük sevdalılarını saygı ve özlemle anıyoruz.  Sözümüz olsun; Barışı getireceğiz” dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films