SÖZ VERİYORUZ "31 MART TARİHİ MİLAT OLACAK" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SÖZ VERİYORUZ “31 MART TARİHİ MİLAT OLACAK”

Bu haber 31 Aralık 2018 - 8:36 'de eklendi ve 324 kez görüntülendi.

Sözümüz Var Meclisi, İlçemiz vatandaşlarına toplumcu bir belediye sözünü vererek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundular. Sözümüz Var Meclisi açıklamasında; “Halkımızın Belediyeye yaklaşımı sadece seçimden seçime oy verip 5 yıl boyunca seyretmek olmayacaktır” dedi.

Açıklamasının devamında Sözümüz Var Meclisi; “Belediye hizmetlerinde katılımcılık ön plana alınacaktır. Toplumun güçsüz kesimlerinin çıkarları korunacaktır. Halkımızın Belediyeye yaklaşımı sadece seçimden seçime oy verip 5 yıl boyunca seyretmek olmayacaktır. Halk, STK, dernekler, sendikalar, odalar ve bütün kesimlerin katılımına ve denetimine açık olacaktır. Hiçbir şekilde ve hiçbir türde ayrımcılık yapılmayacak sözü veriyoruz.

Samandağ sadece birkaç ailenin, zümrenin değil bütün Samandağlıların olacağının sözünü veriyoruz. Halkımızın belediyede söz ve karar sahibi olmasının, yönetime ve kararlara katılabilmesinin kanalları sonuna kadar açık olacaktır. Halkın söz ve karar sahibi olabilmesi için gerekli usul, esas, ilkeler uygulanacak, bu bağlamda bilimin ve teknolojinin sunduğu tüm olanaklar kullanılacaktır. Belediyenin hizmetleri halkın eleştirisine, telkinlerine, ihtiyaçlarına ve takdirine göre şekil alacaktır. Halkın onay vermediği projeler belediyece gündeme alınmayacaktır.  Belediye bütçesinin halka hizmet olarak gittiği denetlenebilir, incelenebilir, kontrol edilebilir, takip edilebilir şeffaflıkta olacaktır. Refah artırıcı projelere halkın sahip çıkması ile halkın seçimden seçime dikkate alındığı anlayışı bitecek, halkın belediyesi ve halkın kendi kendine yönetimi olan gerçek demokratik yerel yönetim aşamasına erişmiş olacağız.  Yoksulluğa ve yoksunluğa yol açan belediyecilik anlayışını bitireceğiz. Sosyal adalet ve bütünleştirici kent sözü veriyoruz. Vatandaşı müşteri olarak algılayan tüccar, müteahhit belediye anlayışını ve hizmetlerin özelleştirilme eğilimi son bulacaktır. Belediye hizmetleri taşeron üzerinden değil, belediye eli ile yapılacaktır.

“31 Mart Samandağ İlçemiz İçin Bir Milat Olacaktır Sözünü Veriyoruz”

Kirlilik ve beton değil, tohum, fidan, ağaç, yeşil ve temiz çevre, temiz hava, temiz su sözü veriyoruz, gasp değil, toplumsal paylaşım sözü veriyoruz. Samandağ Kent meydanlarını, miras niteliğindeki doğal parkları rant uğruna yok eden, kenti yaşanmaz kılan anlayışın sonu 31 mart seçimleri olacaktır. Sözümüzün ve attığımız adımların denetlenebilir olacağı sözünü veriyoruz. Sözümüz Var Meclisi’nin toplantılarına katılım sağlayabilir ve bugünden başlayarak birlikte söz ve karar sahibi olabiliriz.

1 Nisan’da Güzel Bir Samandağ sabahına uyanmak dileğiyle” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi