ÜST REKLAM

logo

reklam

SÖZ MECLİSTE… BELEDİYE RANT KAPISI OLMUŞ

1- Samandağ’da Tek Yön trafik uygulaması:

Bilimsel temelden uzak, akıl ve mantıkla çelişen bu uygulama ilçe insanına kabus yaşatmaya devam ediyor. Ara sokakları ve dar caddeleri ciddi bir trafik yoğunluğuyla karşı karşıya bırakan uygulama vatandaşlar arasında büyük bir tepkiye yol açıyor. Gerek zaman, gerek yakıt kaybına, gerekse kimi esnafa büyük maddi zarara sebebiyet veren bu uygulamadan derhal vazgeçilmesi ve bilimsel bir çözüm aranması gerektiğine inanıyoruz.

2- Sutaşı Çöp Toplama Merkezi:

Baştan sona sağlık, şehircilik, çevrecilik ilkeleriyle çelişen bir adımdı, halkın tepkilerine rağmen uzun bir süre kullanımda tutulan merkez mahalle sakinlerinin sağlığını önemli ölçüde tehdit ediyordu, halkın ayaklanması ve ilgili birimlerin müdahalesiyle çöp toplama merkezi oradan kaldırılmış olsa da belediye idaresinin planladığı alan daha da vahim bir adımı ortaya çıkarıyor. Deniz sitesindeki büz fabrikasının bu amaç için kullanılacak olması turizme darbe olacak ve en önemlisi ilçe stadında ve kapalı spor salonunda maç ve aktivite yapan gençlerin sağlığını tehdit altına alacaktır.

3- Mızraklı Mahallesi’ndeki yolun verilmiş onca söze rağmen bugün itibariyle asfaltlanmamış olması belediyenin beceriksizliğinden öte mahalle sakinlerine tam bir saygısızlık örneğidir ve 21. Yüzyılda bu temel ihtiyacı karşılayamayan bir belediye yönetiminin o koltukları derhal terketmesi gerektiğinin önemli bir göstergesidir. Bu bağlamda mahallenin refahı için bir araya gelen gençlerin Mızraklı Günışığı Platformu’nu kurmalarını önemsiyoruz ve bu tür halk hareketlerini sonuna kadar destekliyoruz.

4- Samandağ Kapalı Semt Pazarı:

Samandağlılara Kapalı Semt Pazarı olduğunu görmek çok acı. Başka ilçelerden gelen esnafın pazarın kapalı mekanlarının neredeyse tamamını kiralamış olduğunu, bunun yanında Samandağlı tarım üreticilerinin ise yağmurlu ve soğuk kış günlerinde tezgahlarını açık havada kurmak zorunda bırakıldıklarını üzülerek gözlemledik. Pazarın yerli üreticiler için değil sadece belediyenin rant kapısı olarak planlandığı korkunç bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

SÖZÜN ÖZÜ: Bugün ilçemizi yönetebildiklerini iddia edenlerin, önümüzdeki dönem de bu göreve tekrar talip olan bu zat-ı muhteremlerin attığı her adım, açtığı her kapı ranta çıkıyor. Bu kapıları bir daha acilmamak üzere yüzlerine kapatmak SÖZÜMÜZ olsun.

Sözümüz Var Meclisi

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

 

 

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?