ÜST REKLAM

logo

reklam

“SOSYAL PROJELERİMİZ, ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

 

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından finanse edilen etkinlik kapsamında, Samandağ ilçesinde yaşamasına rağmen hayatında hiç deniz görmemiş, tekneye binmemiş Musa Dağı eteğindeki mahallerde yaşayan vatandaşlarımıza Kara Mağara turu yaptırıldı.

Etkinlik kapsamında Kara Mağara’ya tekne ile giden vatandaşlarımızı ziyaret eden ilçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik vatandaşlarla beraber öğlen yemeği yedi ve sohbet etti.

Konuyla ilgili ilçemiz kaymakamı Dr. Çelik: “ Samandağ denize kıyısı olan ve Doğu Akdeniz’in en güzel ilçelerinden birisi. Ancak buna rağmen özellikle Musa Dağının eteğinde oturan bayan vatandaşlarımızın büyük bir kısmı hayatında hiç denizi görmemiş. Bu proje kapsamında, yaşadıkları köylerden çok fazla dışarı çıkma fırsatı bulmayan teyzelerimizi, ablalarımızı, genç bayan kardeşlerimizi denizle buluşturduk, onlara Kel Dağı’nın eteklerindeki güzel koyları görme fırsatı yarattık. Etkinliğe katılan insanların yüzündeki mutluluğu görmek bu projenin ne kadar yerinde bir proje olduğunu gösteriyor. Diğer taraftan bu hafta sonu her mahallemizden 15 tane bayan olmak üzere daha önce tiyatro izlememiş vatandaşımıza tiyatro izlettireceğiz. Bu anlamdaki sosyal projelerimiz, etkinliklerimiz devam edecek”.

Haber-Ümit Sağaltıcı

Foto-Haber Merkezi

 

 

Share
592 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?