SOSYAL MESAFEYİ HİÇE SAYDILAR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SOSYAL MESAFEYİ HİÇE SAYDILAR

Bu haber 03 Nisan 2020 - 13:56 'de eklendi ve 2.814 kez görüntülendi.

İlçemizde İhtiyaç Sahiplerine Yapılan Yardım Görüntüleri hem yardımı iletmeye çalışanlar, hem yardımı almaya gelenler cephesinden üzdü …

Ülke genelinde olduğu gibi İlçemizde korona virüs salgını dolayısı ile ciddi önlemler alındı. Bu önlemler kapsamında Evde Kal çağrısıyla beraber ihtiyaç sahibi ailelere 1000’er liralık destek ödemesi yapılacağı duyuruldu ancak vatandaşlar yapılan bu destekte sosyal mesafeyi hiçe saydı. Emniyet çözümü bariyer kurmakta bulurken, PTT yetkilileri kimliklerini aldığı vatandaşları tek tek hoparlörle çağırarak işlemlerini gerçekleştirdi.     

Korona virüsü önlemleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 1000’er liralık destek ödemesi Nisan ayı itibari ile start verdi.

İlçemizde destek ödemesi yapıldığını duyan vatandaşlar bu ödemeden faydalanabilmek için Samandağ PTT önünde toplandı.

PTT binası önünde uzun kuyrukların oluşması, hem PTT personellerine hem de Emniyet ekiplerine zor anlar yaşattı. Vatandaşlar yetkililerin onlarca uyarısına rağmen korona virüsüne karşı herhangi bir tedbir almadığı gibi sosyal mesafeyi de sağlayamadılar.

PTT’den Sosyal Mesafe Kuralı Uyarısı!

PTT Yetkilileri, “son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından müşterilerimizi ve çalışanlarımızı korumak adına tedbirlerimizi alıyoruz. Bu kapsamda tüm iş yerlerimizde sosyal mesafe kuralını uyguluyoruz.

Müşterilerimiz ve çalışanlarımızın sağlığı için koronavirüs etkilerine karşı gerekli tedbirler konusunda çalışmalarımızı geliştirerek sürdürüyoruz. Covid-19 salgınına karşı hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımızın sağlığını önemsiyoruz.

Tüm iş yerlerimizde sosyal mesafe kuralını uyguluyor, şube ve gişelerde görevli personel sayımızın en fazla iki katı kadar müşteriyi içeride misafir ederek, işlemlerini sırayla gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda müşterilerimizden hem içeride hem dışarıda sıra beklerken 1 metre mesafe kuralına uymaları noktasında gerekli özeni göstermelerini bekliyoruz.

Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında gişe ve bankacılık işlemlerinizi PTT iş yerlerimize gelmeden PTT Bank İnternet Bankacılığı, PTT mobil uygulaması veya PTT ATM’lerinden kolaylıkla gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak ister, sağlıklı günler dileriz”dediler.

Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Öğün durum üzerine olay yerine gelerek vatandaşları sosyal mesafeye uymaları gerektiği noktasında uyardı.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı