ÜST REKLAM

logo

reklam

SONUÇ:  HALKIN AYNA’SINA BERAAT – 3

  

HAKİM: 2. celse için bir diyeceğiniz var mı?
DAVACI VEKİLİ: Önceki beyanlarımızı tekrar ederiz, şikâyetimiz devam etmektedir, sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz.

İlçemiz Belediye Başkanı Mithat Nehir’in, Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit SAĞALTICI’ya ‘KORKACAK NEYİNİZ VAR Kİ; GÜVENLİKÇİ ÜSTELİK ‘SİLAHLI’ ALACAKSINIZ !’ başlıklı yazısında hakaret ettiğine dair iddiayla dava açmıştı. Yapılan 2. duruşma Samandağ Ayna Gazetesi’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit SAĞALTICI’nın gazeteci kimliği dolayısıyla, Başkan’a yönelik basın yoluyla hakaret suçunu işlemediğine kanaat getirilirken, Belediye tarafından Avukatlık masraflarının Av. Ali Beyaz’a ödenmesi kararı çıktı. 

Duruşma sonrası karar açıklandıktan sonra Hükümet Konağı önünde konuşan Samandağ Nefes Almak İstiyoruz İnsiyatifi Üyesi Nebil Şat, “şuanda ikinci davaya geçiyoruz. Biz Samandağlılar olarak gençlerin yanında olduğumuzu deklere ediyoruz. Ve şuanda yağmur yağıyor, biz bir daha adli binaya transfer oluyoruz”dedi.

Nefes Almak İstiyoruz İnsiyatifi Üyesi aynı zamanda Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, “bu davaları ben Cumhuriyet Halk Partisine hiç yakıştıramıyorum. Genel Merkezin bir an önce buna bir el atması gerektiğini düşünüyorum. Yeni seçilen İl Başkanının aslında aramızda olmasını bekliyorduk. Bu şekilde Cumhuriyet Halk Partisine dikkat çekmek istiyorum. Hiç yakıştıramıyorum, kınıyorum hepsini” dedi.

İlçemiz İnşaat Mühendislerinden Abdullah Cabbaroğlu, “Sayın Belediye Başkanımız artık susmalı. Ayıp. Ona yakışmaz bu hareketler, yakışmaz”dedi.

Nefes Almak İstiyoruz İnsiyatifi Üyesi Muhasebeci Mustafa Yatkın, “şimdi arkadaşlar ne yazık ki benimde bir davam var. Benim davam 2 Şubat’ta. Yine hakaret nitelikli bir dava. Tabi onun dışında Selim beyin ve birçok arkadaşımızın da davası var. Bundan da aklanacağımızı biliyoruz. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum. Basın susturulmamalı” dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Gökhan Sağaltıcı

 

 

 

 

Share
513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?