logo

reklam

SÖNMEZ’DEN, ÇÖPLERİ PARAYA ÇEVİREN, DOĞA DOSTU MERKEZ …

ÇÖP GETİR, PARA AL…

İlçemizde Lise mezunu genç girişimci Yusuf Sönmez bir ilki gerçekleştirdi. Sönmez; Tehlikesiz Atık Toplama ve Ayrıştırma Tesisini kurarken, “Elinizdeki parayı, çöpe atmayın, çöpleri getirin biz satın alalım. İşsiz olan arkadaşlar siz toplayın günlük 200 bilemediniz 300 tl ye yakın parayı kazanın’ dedi.

Çevre dostu projesini gazetemizle paylaşan Sönmez, “ilçede belki de milyonlarca atık var. Bunların hepsi ya yakılıyor, ya da çöpe atılıyor. Burada kurduğumuz tesisimizle hem çevreye hem de bütçenize katı sağlıyoruz. İlçemizde işsiz insan çok! Bu iş ile günde 200-300 tl bile kazanabilirler. İnsanlarımız ellerindeki atıkları, denize veya Asi Nehri’ne atıyorlar. Bunların hepsi para ediyor. Bizde diyoruz ki;’ Elinizdeki parayı, denize veya Asi Nehri’ne atmayın! Bize getirin siz kazanın.’ Bu sayede çevre kirliliği de en aza inecektir.

Sahilde, çevrede bir sürü artık var. Poşet, naylon, cam vb atıklar. Bu atıkları toplayıp bize getirdiklerinde hem çevreye katkı sağlıyorlar, hem de bütçelerine… Bu atıkları herkes çöp olarak görüyor ama bu atıkların hepsi para ediyor. Özellikle işsizler için çok iyi bir fırsat! Bu atıkların hepsi geri dönüşüm ile yeniden dünyaya ve insanlara kazandırılıyor. Bu aynı zamanda çevreyi temizlemek için de çok iyi bir fırsat.

İnsanımız bu atıkları Antakya’ya kadar alarak satmaya çalışıyor. Biz Antakya’ya gitmelerine gerek yok diyoruz. Aynı fiyata satın alıp geri dönüşüme kazandırıyoruz. Halkımıza çağrımız; ellerindeki fırsatı mutlaka değerlendirsinler. Herkesi Yeni Mahalle, Nazım Hikmet Ran Caddesindeki tesisimize bekleriz. Çöplerini işletme veya evlerinden almamızı isteyen vatandaşlarımız bize 0538-623-5427 nolu telefondan ulaşabilirler” dedi.

Haber/ Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?