ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Eylül 2017

“SÖNMEZ, SİNEMA KÜLTÜRÜNÜ YOK ETMEYELİM”

İlçemizde 1958 yılından beri faaliyette olan ve İlçe halkına sinema keyfini kaliteli görüntülerle sunmayı hedefleyen sinemaya olan ilginin daha da artmasını İlçe halkının daha fazla sinema izlemesini ve Samandağ’da ki tek sinemamızın kapanmaması için Akdeniz Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Akan Sönmez’in eşi Müjde Sönmez bir açıklamada bulundu.

Sönmez açıklamasında; İlçemizdeki tek sinemamızda Şener Şen’in yeni filmi ‘’Yol Ayırımı’’ adlı film gösterime girecektir. Diyeceğim o ki filmin adı Yol Ayrımı da olsa biz yollarımızı ayırmasak olmaz mı? Bütün İlçe halkı hep beraber hem filmi izleyip, eğlenir ve hayal dünyamızı genişletir hem de sinemamıza bir destek sunmak fena olmaz.

İlçemizin bir sineması var ve bizim bu sinemaya sahip çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımız, gençlerimiz ve tabi ki bizler için çok önemli. Çocuklarımız boş boş gezeceklerine hafta sonları vakitlerini sinemada geçirerek hem eğlenip hem de hayal dünyalarını genişletebilirler. Eğer biz sinemamıza sahip çıkmazsak bu sinema kapanır çünkü her işletme gibi bu işletmede günde sadece 1-2 izleyici ile ne kadar çalışabilir sorarım size. Gençlerimiz her geçen gün teknolojiye bağımlı hale geliyorlar ve arkadaşlarıyla beraber vakit geçirmiyorlar.  Bu anlamda çocuklarımızı hiç olmazsa sinemamız varken onları sinemaya yönlendirelim. Bütün ilçe halkımız eğlenmek için Antakya’ya gidemiyor bu anlamda sinemamız kapanırsa çok üzüleceğim” ifadelerinde bulundu.

Foto:Arşiv

Haber: Nazlı Hüzmeli

Share
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?