ÜST REKLAM

logo

reklam

SÖNMEZ, KURULDA BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU OLARAK 3 YILLIĞINA GÖREV YAPACAK

  

İskenderun Denizciler Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi genel kurulunu gerçekleştirdiği belirtildi.

Başkan Hüseyin Sönmez’in genel kurulda başkan ve yönetim kurulu olarak 3 yıllığına görev yapacağı dile getirildi. 

Genel Kurulda Başkan Hüseyin Sönmez, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve terör unsurlarını bertaraf etmek için düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtına destek vermek, harekâta katılan Mehmetçiklere ve ailelerine moral desteği vermek amacıyla katılan herkese Türk Bayrağı dağıtılarak, ev ve işyerlerine asılmasını istedi. Ayrıca genel kurul salonu da, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla Ay Yıldızlı Türk Bayrakları ile donatıldı.

Denizciler Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula, Birlik Başkanı İsmail Toklucu, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, Halk Bankası İskenderun 5 Temmuz Şube Müdürü Ekrem Akış, 1 Nolu’lu , 2 No’lu ve Gözcüler Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanları Şaban Kekeç, Remzi Çaylı ve Mehmet Horuz, İskenderun Hızarcılar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Abdülkadir Yardımcıoğlu ve daha çok sayıda STK temsilcisi ve de kooperatif ortakları katıldı.

Başkanlığını 14’ncü Birlik Başkanı İsmail Toklucu, katip üyeliklerini Oğuz Salık ve Muharrem Yavuz’dan oluşan Divan’ın görev yaptığı genel kurulda, tüm maddeler oy birliğiyle geçti.

Genel kurulda, İskenderun Denizciler Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile esnaflara yönelik çalışmaların yer aldığı, Başkan Hüseyin Sönmez’in geçmişten bugüne mesajlarının bulunduğu tanıtım filmi de ilgiyle izlendi.

“Halk Bankası Esnafların Her Zaman Yanında”

Halk Bankası İskenderun 5 Temmuz Şube Müdürü Ekrem Akış genel kurul sonunda yaptığı konuşmada, esnafların yatırımlarını yapabilmesi için gerekli tüm desteği verdiklerini belirterek, kredi taksitlerinin düzenli ödemelerini istedi.

Üç yıllığına yeniden seçilen Başkan Hüseyin Sönmez yaptığı teşekkür konuşmasında,  “Çoğumuz kredilerle ayakta durmaya veya yatırımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. İşte önemli olan nokta da burası… Tıkandıkça krediye yöneliyoruz ve hatta krediyi krediyle kapatmaya çalışırken, kendimizi yeni sıkıntıların ortasında buluyoruz.

Bunun için çektiğimiz kredileri doğru yerde kullanmalı ve taksitlerimizi düzenli ödemeliyiz.

Esnafların bankalarla çalışma düzeni, geri ödeme disiplini ve halk bankasıyla yapılan ticari ilişki kredilerin onaylanmasında etkili olurken, tüm bankaların bağlı bulunduğu ağ üzerinden bankacılık notu da bu durumda etkili oluyor.

Gönül ister ki; kredi talebinde bulunan tüm esnaflarımıza istedikleri limitte kredi imkânı verelim.

Az önce de özetlediğim gibi; esnaflar, kredi limitleri ile bankacılık sistemindeki notlarını bir anlamda kendileri belirlemiş oluyorlar.

Tabi ki, güven veren bir kuruluş olan Denizciler esnaf kredi kefalet kooperatifimizin konumu önemli ama az önce saydığım kriterlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Sizlerden ricam; kredilerinizi zamanında düzenli olarak ödemeniz ve bankacılık sicil notunuzu yüksek tutmanız. 2018 yılı geçmiş yıllara nazaran daha riskli bir yıl olacaktır.  Bunu da unutmadan, doğru zamanda, doğru yerde, doğru adımı atarak ilerlemek, yatırımları ve ödeme planlarını iyi yapmak gerekiyor” dedi.

Haber Merkezi

 

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?