SON KARAR; MESLEK YÜKSEK OKULU « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SON KARAR; MESLEK YÜKSEK OKULU

Bu haber 26 Temmuz 2017 - 9:58 'de eklendi ve 339 kez görüntülendi.

  İlçemizde Has Turizm firması adına Ayhan Kara’nın verdiği Meslek Yüksek Okulu için kollar sıvandı. Dün ilçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’in davetiyle Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve hayırsever Ayhan Kara önderliğinde Samandağ Kültür Merkezi’nde toplantı gerçekleşti. Toplantıda Ayhan Kara’nın yaptığı bağışın ilçemizde Spor Kompleksi yapımında kullanılıp kullanılamayacağı oda ve Sivil Toplum Örgütü üyelerini katılımıyla karara bağlandı. İlçemizde yapılacak Meslek Yüksek Okulu talebinin ağırlık kazanmasıyla son karar Meslek Yüksek Okulu yönünde oldu.

İlçemizde yapılması planlanan Fen Lisesi üzerine de görüş bildirilen toplantıda Fen Lisesi yapım talebi için Bakanlığa gönderilen ilk yazının red edildiği ilçenin talebinin yoğunluğu üzerine bir daha yazı yazıldığı gelen cevapta ise Bina yapımına olur verildiği fakat ekonomik anlamda hiçbir ödenek sağlanmayacağı verilen bilgiler arasında oldu. Konuyla ilgili Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörünün Kara ailesinin binanın kaba inşaatının bitirildikten sonra geri kalan kısmını tamamlayacağı yönünde açıklaması yapıldı.

Türkiye genelinde Meslek Yüksek Okullarına bakış açısının pek ılımlı olmadığı  bu nedenle Okul yapıldıktan sonra boş kalması kaygısı taşıdıklarını belirten konuşmasında Kaymakam Dr. Çelik, “Kara ailesinin İlçeye gerçekleştirmek istedikleri kazanım takdire şayan. Ben İlçeye daha çok faydası olacak çalışmaların yapılmasından yanayım. Sayın Rektörümüz İlçemiz ve Yayladağı için bütçe ayırdığını beyan etti. Toplumun Meslek Yüksek Okuluna bakış açısını ön gören bir yerden hareket etmemiz gerekiyor. Herkes çocuğu için 4 yıllık Üniversite istiyor. Meslek Yüksek Okulunda istihdam sorunu var. Benim gönlüm burada bina yapılmamasından  yana değil. Sadece İlçede florya escort aktif kullanımda olacak daha çok fayda sağlayacak bir projeden yanadır. Burada alınacak ortak karar ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Toplantı sırasında konuşan hayırsever Ayhan Kara sahip olduğu herşeyi İlçeye bağışlamak istediğini verilecek karar ne olursa olsun yapılacak hayrın Babasının adıyla hayat bulacağını beyan etti.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı