ÜST REKLAM

logo

reklam

SON GÜN 28 ŞUBAT!

Samandağ SGK Müdürü Ateş’ten Vatandaşlara Müjde…

Samandağ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Gülay Ateş 7143 Yapılandırma Borçları Ve GSS Borçları için ödeme süresinin uzatıldığının müjdesini verdi.

Müdür Ateş yapılandırma borçları için son ödeme tarihinin 28 Şubat olduğunu ifade etti.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulunan Müdür Ateş; ” 7143 Yapılandırma Borçları Ve GSS borçları için ödeme süresi uzatıldı son gün 28 Şubat Sosyal Güvenlik Merkez Müdürümüz Gülay Ateş 7143 kanununa göre SGK’ye olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini duyurdu. Ateş yaptığı yazlı açıklamada yapılandırmalardan faydalanan işverenlerin istihdam teşviklerinden ve sağlık hizmetlerinden de yararlanmaya devam edeceklerini bildirdi.

Son Tarih 28 Şubat

Gülay Ateş; borçların yapılandırmasıyla kanun gereği uygulanan gecikme zammı ve cezası yerine YI_ÜFE’ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebileceğini hatırlattı. Selçuk, yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenmemiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubata kadar ödenebileceğini açıkladı.

“GSS Prim Borçları da Şubat Sonuna kadar Ödenebilecek”

Ateş açıklamasının devamında; “2018 Aralık ve 2019 Ocak aylarında ödenecek taksitlerde 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken GSS prim borçlarının da gecikme zammı ve cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat sonunda ödenebilecek” dedi.

“Borcu Yoktur Belgesine, İstihdam Teşvik Fırsatı”

Yapılandırmadan yararlananlara, borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacağını belirten Ateş; “”yapılandırma haklarını devam ettiren işverenlerimiz “borcu yoktur” belgesi alabilecek ve istihdam teşviklerinden faydalanabilecektir” dedi.

“Yapılandırmanın devam Ettirenler sağlık Hizmetlerinden Yararlanabileceklerdir”

Bağ-kur’lu sigortalıların hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmalarını devam ettirerek, sağlıklı hizmetlerden yararlanmaya başlayabileceklerini belirten Ateş; “hem Bağ-Kur’lu hem de Genel Sağlık Sigortalarının yapılandırma kapsamına giren borçları dışında 60 günü geçirmeyen prim borçlarının da bulunmaması kaydıyla bu tarihe kadar da borcuna bakılmadan tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler” dedi.

Haber: Aslı Sağaltıcı Foto: Hasan Dadük

 

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?