SON BAŞVURU TARİHİ: 15 MART « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SON BAŞVURU TARİHİ: 15 MART

Bu haber 01 Mart 2022 - 18:28 'de eklendi ve 481 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, Tarım Bakanlığı’nın; Tarımsal üretime dayalı sulamada kullanılmakta olan elektrik enerjisi kullanımına dair yeni destek kararı aldığını duyurdu.

Oda Başkanı Kamacı duyurusunda, “Değerli Çiftçilerimiz

Tarım Bakanlığı; Tarımsal üretime dayalı sulamada kullanılmakta olan elektrik enerjisi kullanımına dair yeni destek kararı almış bulunmaktadır.

Tarım Bakanlığı; Açık alan tarla veya bahçesi olan ve bu arazisinde ruhsatlı olmak kaydı ile kuyusu bulunan çiftçilerimizin, sulamada harcayabilecekleri elektrik miktarını karşılayabilecek güçte olacak şekilde, kendi elektrik enerjilerini güneş ışınlarından sağlayabilmeleri için, güneş enerjisinden elektrik üreten santral kurulumuna izin verileceği

Ayrıca; bu santralin KDV hariç kurulum maliyetine tekabül edecek olan meblağın %50’sini hibe olacak şekilde Tarım Bakanlığı tarafından karşılanacağına dair yeni destek kararı açıklanmış bulunmaktadır.

Arazilerinin alanı ve sulama maliyeti güneş enerjisinden elektrik üreten santral kurmaya değecek ve arazileri elverişli olan çiftçilerimizin, kuracakları santralin güç ve maliyet hesaplarını gösterir basit bir proje ve 2022 yılı ÇKS kaydı ile 15.03.2022 tarihine kadar İl Tarım Müdürlüğü Kırsal Kalkınma şubesine müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Haber – Foto : Ümit Dadük Sağaltıcı