SOMUK’TAN ÖNEMLİ UYARI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SOMUK’TAN ÖNEMLİ UYARI

Bu haber 25 Şubat 2022 - 11:07 'de eklendi ve 282 kez görüntülendi.

Özel Samandağ Deniz Hastanesinin başarılı doktorlarından Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Battal Tahsin Somuk, kulak kanalının karıştırılmasının büyük bir yanlış olduğunu ifade ederek konu üzerine vatandaşları bilgilendirdi.

Yaptığı açıklamada Drç Tahsin Somuk; “Kulak kanalı yaklaşık 2-3 cm boyutunda olup kıvrımlı bir yapıya sahiptir. İlk giriş kısmında kulak kanalımızın, kulak kıllarımız ve aynı zamanda bizim kulağımızı koruyan, salgıyı üreten salgı bezleri mevcuttur. Kulak kanalımızın pHdeğeri 5,5-6,5 üzerinde olup asidik bir pH değerine sahiptir. Bu pH bozulduğu zaman, bir takım dış kulak yolu enfeksiyonlara karşı karşıya kalırız. Halk arasında en büyük yanlış, kulak kanalımızın karıştırılmasıdır. Bu karıştırma kulak kanalımızın önünde bulunan, bizi enfeksiyonlardan koruyan salgının daha ileriye itilerek kulak kanalımızın tıkanmasına sebep olur. Aynı zamanda kulak kanalımız travmatize olarak enfeksiyonlara yatkınlığı artar. Herkese sağlıklı mutlu günler dilerim.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı