SOLAK: DİL İNSANIN IŞIĞIDIR | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SOLAK: DİL İNSANIN IŞIĞIDIR

Bu haber 04 Ekim 2017 - 9:47 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “3. Kızkalesi Medya Günleri” kapsamındaki yarışmada Hatay Güney Rüzgârı Dergisi, Türkçe’yi En İyi Kullanan Yerel Dergi ödülüne layık görüldü.

Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Aksaray, Konya, Niğde, Karaman, Nevşehir, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Ankara, Mersin ve ilçelerinde yerel yayın yapan medya kuruluşlarının katıldığı yarışmada 369 eser yarıştı. Jüri üyeliğini akademisyenlerin yaptığı yarışma, 38 dalda, televizyon, radyo, gazete, dergi ve internet haber sitelerini kapsıyor.

Türkçeyi En İyi Kullanan Yerel Dergi ödülünü almaya hak kazanan Gazeteci Mehmet Ali Solak, bu yıl ana tema olan Medya ve Kadın sorunlarının, Milli Mücadelede etkili olan yerel basın gücüyle çözüme kavuşabileceğini ifade ederek, “Yerel basın olmazsa yaygın basın olamaz. Halkımız; yerel basına sahip çıktıkça ve tercihini kullandıkça, yerel basın daha da güçlenecek ve daha çok etkili hizmetlerde bulunacaktır. Dil, hepimiz açısından önemlidir. Dil aynı zamanda bütün insanların ışık kaynağıdır. Birbirimizi anlamak, sevmek ve ilişkilerimizi kolaylaştıran dildir. Dilimize ne kadar çok sahip çıkarsak, o kadar anlaşılır bir yaşama kavuşuruz. Bu ödülü dergimize emek veren tüm yazarlar adına alıyorum” ifadesini kullandı.

Güney Rüzgârı Dergisi Sahibi Gazeteci Mehmet Ali Solak, bundan önce 2011 yılında Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün düzenlediği yarışmada “Türkçe’nin Doğru Kullanımı” dalında Türkiye birinciliğini kazanmıştı.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films