ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Mayıs 2019

SOKAKTA BROŞÜR VE KARANFİL DAĞITTILAR

Trafik Haftasında Samandağ Belediyesi’nden Bilinçlendirme Çalışması…

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Trafik haftası sebebiyle el ilanı ve broşür dağıtımı yapıldı. Ayrıca, vatandaşların trafik haftası kutlanarak,  vatandaşlara ve sürücülere karanfil dağıtıldı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından  “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik yılı” olarak ilan edilmişti. Bu kapsamda Samandağ’da “trafikte öncelik yayanın” başlıklı el ilanları vatandaşlara ve sürücülere dağıtıldı.

Samandağ Belediyesinden yapılan açıklamada; “ Vatandaşlarımızda trafik bilincini oluşturmak ve trafik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, her yıl Mayıs ayının ilk haftası,” Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından vatandaşlara broşür ve el ilanı dağıtıldı. 

Vatandaşlarımıza ve sürücülerimize trafik bilinci kazandırarak trafik sorununa çözüm üretebilir, maddi manevi kayıplarımızın önüne geçebiliriz. Unutmamalıdır ki, her bir vatandaşımızın hayatı, bir anlık dikkatsizlik veya kural tanımazlık sonucu yitirilemeyecek kadar değerlidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ kutlu olsun.” ifadelerine yer verildi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?