SOKAK SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SOKAK SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 14:38 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticilerinden Mucibe Oruç, kursiyerler ile hazırladıkları alüminyum ve bakır üzerine kabartma çalışmalarını 19 Mayıs’ta Hz. Hızır parkı önünde vatandaşların beğenisine sundular.

Oruç ve kursiyerlerin hazırladıkları alüminyum ve bakır üzerine kabartma çalışmalarından oluşan eserler, sokak sergisinde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Vatandaşlar, sergilenen eserleri merakla incelerken usta öğretici Mucibe Oruç’ tan teknik hakkında bilgi aldılar.

Oruç, “yaptığımız alüminyum ve bakır üzerine kabartma çalışmasını Samandağ’ da tanıtmak ve daha çok insana ulaşabilmek için sokak sergisi düzenledik. Böylece yaptığımız sanatsal çalışmaları insanların bire bir görmesini ve çalışmalarımız hakkında bilgi edinmesini sağladık. Yaptığımız çalışmalar hem Samandağlı vatandaşlarımız hem de başka yerlerden ilçemize gelen vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gördü. Sergimizin kurulmasında emeği gecen başta ekip arkadaşlarıma ve sergimize ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı