ÜST REKLAM

logo

reklam

SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYORLAR

 

 

 

DSC_0038

İlçemizde bulunan sokak hayvanları, geçtiğimiz hafta sonu sayıları 30 civarında olan hayvansever tarafından sahiplenilme devam ediyor.

Hayvansever İbrahim Akdağ ve Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği’nin öncülüğünde gerçekleşen sokak hayvanlarını koruma ve besleme etkinliğe 30 civarında hayvansever katıldı. Dernek Başkanı Mişel Atik, Veteriner Hekim İbrahim Hadimoğlu, hayvanseverlerden Eczacı Muhsin Doğu, Süreyya Dalgıç, Serdal Dağ, İbrahim Akdağ ve Şiraz Yoğun’un da aralarında bulunduğu hayvanseverler, Samandağ Abdullah Cömert Alanı’nda toplanarak, Deniz Mahallesi ve civarında bulunan sokak hayvanlarına yiyecek ve su gibi gıda maddelere vererek sokak hayvanlarına sahip çıktılar.

Gerçekleşen etkinlikte dernek adına konuşan Dernek Başkanı Mişel Atik, bu çalışma ile toplumsal duyarlılık yaratmayı ve bu çerçevede sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Atik, konuşmasının devamında ”hayvan bitkileri sevmeyen, insanları da sevemez. Çocuklar, hayvan beslediği zaman gelişimlerine de katkı sağlıyor; daha duyarlı bireyler oluyorlar” dedi.

İlçemizde bulunan barınağa da değinen Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği Başkanı Mişel Atik, ”ilçemizdeki barınak daha aktif olmalı. Belediye bünyesindeki bu barınağın daha da aktifleştirilmesi gerekiyor; çünkü çağdaş belediyecilik bunu gerektirir” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan hayvanseverler, hayvanlara şiddet uygulamanın anayasal bir suç olduğunu ifade ettiler. Apartmanlarda yaşayan vatandaşlara çağrıda bulunan hayvanseverler, bu vatandaşlarımızın kendilerinden artan yemekleri sokak hayvanlarına vermelerini istediler.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

 

 

 

Share
560 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?